Borcunu ödemeyen AKP'li belediyenin elektriği kesildi

AKP'li belediyenin borcunu yıllardır ödemediği belirtildi.

Borcunu ödemeyen AKP'li belediyenin elektriği kesildi
24 Eylül 2019 Salı 09:48

banner225

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), yıllardır ödenmeyen elektrik borçları nedeniyle Tatvan Belediyesi'ne verilen elektrik arzının durdurulmak zorunda kalındığını duyurdu.

VEDAŞ'tan yapılan açıklamada, “Tatvan Belediyesi'nin yıllardır ödenmeyen elektrik borçları nedeniyle, belediye yönetimleri ile yapılan tüm iyi niyetli görüşmeler ve yazışmalara rağmen, borcun ödenmesi ile ilgili olarak herhangi bir gelişme sağlanamamıştır. Tahsilatın yapılamaması nedeniyle belediyeye verilen elektrik enerjisinin bedeli, şirketimiz tarafından kredi kullanılarak elektrik üretim şirketlerine ödenmiştir" denildi. Söz konusu gerekçerlerle de Tatvan Belediyesine verilen elektriğin durdurulmak zorunda kalındığı duyuruldu.

Sözcü'de yer alan habere göre işletme binalarının belediye tarafından mühürlendiğini hatırlatan şirketin açıklaması şöyle devam etti:

“Tatvan Belediye yönetimi, yaklaşık 30 yıldır aynı yerde hizmet veren işletme binamızı ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürleme kararı almıştır. Bundan dolayı çıkacak arızalar ve yapılması gereken tüm abonelik iş ve işlemleri Bitlis İl Müdürlüğümüz tarafından yapılacaktır. Arızaların giderilememesi ya da geç giderilmesinden ve hizmetlerin aksamasından Tatvan Belediyesi sorumlu olacaktır. Şirketimizden kaynaklanmayan bu olumsuzluklardan dolayı müşterilerimizden özür dileriz. Tüm Tatvan halkına saygıyla duyurulur.”


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.