‘Bolton ve Kalın diyalog için başka konular belirledi’ güncel

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın bu sabah Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'la yaptığı görüşme için “yapıcı oldu” değerlendirmesi yapılırken, diyalog için konuların belirlendiği ifade edildi.

‘Bolton ve Kalın diyalog için başka konular belirledi’ güncel
08 Ocak 2019 Salı 14:01

banner255

ABD heyetinin Ankara'daki kritik Suriye görüşmeleri devam ediyor. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın arasında bu sabah Ankara’da yapılan kritik görüşmede ilk açıklama Amerikan tarafından geldi. Bolton’ın sözcüsü Garrett Marquis, “ABD’nin Suriye’den çekilmesi konusunda ikilinin yapıcı bir görüşme yaptığını” belirtti. Ancak sözcü tarafların henüz uzlaşamadığının sinyalini vererek, “Bolton ve Kalın’ın diyalog için başka konular belirlediğini” aktardı. Marquis, ABD’nin bugün Ankara’da yapılacak olan askeri görüşmeleri beklediğini de ekledi.

John Bolton pazar günü İsrail’de yaptığı açıklamada, ABD’nin Suriye’den çekilmesini “Suriye’de IŞİD’le birlikte savaştıkları Kürt güçlerinin korunacağına dair güvence” verilmesi şartına bağladığını ilan etmişti. Bu açıklama Ankara’nın tepkisini çekmiş ve bizzat İbrahim Kalın “Türkiye’nin Kürtleri hedef aldığı iddiası akıl dışıdır” demişti. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.