Barış annelerinden CHP ve Saadet Partisi’ne ziyaret

Barış Anneleri Meclisi, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle DTK Eş Başkanı Leyla Güven öncülüğünde başlatılan açlık grevi eylemleri gündemiyle CHP ve Saadet Partisi Diyarbakır il örgütlerini ziyaret etti.

Barış annelerinden CHP ve Saadet Partisi’ne ziyaret
06 Mart 2019 Çarşamba 19:02

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven’in, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemi 119’uncu gününde devam ediyor. Barış Anneleri Meclisi, açlık grevi eylemleri gündemiyle Diyarbakır’da bulunan siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyor. Dün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır il örgütünü ziyaret eden anneler, temaslarını Saadet Partisi Diyarbakır İl Örgütünü ziyaret ederek sürdürdü. Anneler Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bozan ve yöneticiler tarafından karşılandı.

‘KAYGIMIZ BÜYÜK’ 

Ziyarette konuşan Barış Anneleri Meclisi üyesi Nezahat Teke, “Annelerin tek bir sloganı var; insanlar ölmesin anneler ağlamasın” dedi. Leyla Güven’in 119 gündür açlık grevi eylemini sürdürdüğünü ifade eden Teke, “Kaygılarımız artıyor. Sessizlik sürüyor. Türkiye’de cezaevlerinde çocuklarımız açlık grevi eyleminde. Biz anne olarak geceleri uyuyamıyoruz. Eğer komşun evinde aç yatıyorsa, senin evinde tok olman doğru değildir. Bugün evlatlarımız aç ise bizim kaygımız daha da büyük. Düşüncelerimiz ayrı olabilir ama insanız. Sizlerin de bu duruma dur demesi gerekiyor. Herkes kendi çapında bir şeyler yapmalıdır” dedi. 

‘AKP BU YANLIŞ POLİTİKALARDAN VAZGEÇMELİDİR’

Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bozan da AKP hükümetinin politikalarını eleştirerek, “Bir dönem Abdullah Öcalan ile görüşme yapıyorlardı. Talepler karşılanabilir. AKP bu yanlış politikalardan vazgeçmelidir. Temennimiz; bu sorunun insani ve barışçıl yöntemlerle çözülmesidir” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.