Ankara Valisi Şahin’den ‘sokağa çıkma yasağı’ açıklaması

Ankara Valisi Vasip Şahin sokağa çıkma yasağına ilişkin bir açıklama yaptı. Şahin, "Şu an sokağa çıkma yasağı gündemimizde değil" dedi.

Ankara Valisi Şahin’den ‘sokağa çıkma yasağı’ açıklaması
04 Eylül 2020 Cuma 13:05

banner225

Koronavirüs vakalarının en yaygın olduğu il olan Ankara'da sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı sorusuna yanıt veren Vali Vasip Şahin, "Şu an sokağa çıkma yasağı gündemimizde değil" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara'da vakaların tırmanış eğiliminde olduğunu açıklamıştı. İstanbul'dan çok daha fazla vakanın bulunduğunu söyleyen Koca, kenttekileri tedbire davet etmişti.

DHA'nın haberine göre; açıklamaların ardından gözler Ankara'ya çevrilmişti. Ankaralılar , herhangi bir sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını merak ediyordu. Beklenen açıklama Ankara Valisi Vasip Şahin'den geldi.

Şahin, herhangi bir sokağa çıkma yasağının gündemlerinde olmadığını belirtti.

Türkiye'de 3 Eylül 2020 Perşembe akşamı açıklanan son verilere göre 1642 kişi koronavirüse yakalanmış, 49 kişi hayatını kaybetmişti.

VAKALARIN EN YOĞUN OLDUĞU İLÇELER

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara'da vakaların en yoğun olduğu ilçeleri açıklamıştı. Vali Şahin, "En yoğun ilçelerimizde bu sayı daha fazla karşımıza çıkıyor. Bunlar Altındağ, Mamak, Keçiören gibi... Daha sonra Çankaya ve Yeni Mahalleyi de bunlara katarak sıralama yapabiliriz. Nüfusu kalabalık olan ilçelerimiz öne sırada görülüyor Ankara'da" ifadelerini kullanmıştı.


Kaynak: Gerçek Gündem

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.