AKP'li Belediye Başkanı: Benim de içim sızladı

Hasankeyf'in son görüntüsünü değerlendiren AKP'li Belediye Başkanı Abdülvahap Kusen ortaya çıkan sonucu kendisinin de beğenmediğini söyledi.

AKP'li Belediye Başkanı: Benim de içim sızladı
08 Temmuz 2020 Çarşamba 14:30

banner255

12 bin yıllık tarihiyle tarihin en önemli yerleşimlerinden olan Hasankeyf’te, Ilısu Barajı yapımı nedeniyle yapılan taşınma çalışmalarının ardından, “Hasankeyf yeni yüzüyle misafirlerini bekliyor” haberi ile başlayan tartışma devam ediyor. Son olarak bugün Habertürk televizyonunun bölgeden yaptığı yayına katılan AKP'li Hasankeyf Belediye Başkanı Abdülvahap Kusen, tarihi beldenin son hali için, “Benim de içim sızlıyor” dedi.

Abdülvahap Kusen.

Kusen ortaya çıkan görüntünün düzeltilmesi için bölgede büyük bir ağaçlandırma çalışması yapılacağını, bu konuda ve diğer düzenlemeler hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmeler yapacaklarını söyledi.

Bölgede yapılanlar nedeniyle bazı hak sahiplerinin mağdur olduğu yönündeki eleştirileri de değerlendiren Kusen, bu konuda haklı şikayetler olduğunu ve durumlarının düzeltilmesi konusunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.


Kaynak: Gazete DuvaR

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yaşar Altuğ - 2 yıl önce
Daha çok kişinin içi sızlıyacak bu kadar hak sahipliğini zerre kadar hak etmeyip hak sahibi yapıp taposu ve kütüğü hasankeyf nüfusa kayıtlı olanları Hasankeyf siz leştirip şimdide duygu sömürüsü hakkımı helal etmiyorum