Ya ÖTV olmasaydı: Benzindeki korkunç tablo

ÖTV'nin aynı oranda indirilmesiyle fiyat sabit kalıyor; benzin, yapılan zam yansıtılsaydı ne kadar olacaktı?

Ya ÖTV olmasaydı: Benzindeki korkunç tablo
17 Temmuz 2018 Salı 15:41

banner225

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın ( EPGİS ) sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, benzine gece yarısından sonra geçerli olmak üzere 12 kuruşluk bir zam yapılacağı belirtildi. Yeni gelen zam ÖTV 'nin aynı oranda indirilmesiyle pompa fiyatlarına yansımıyor. Zam yansıtılmış olsaydı benzin fiyatı 6,57 liraya motorin fiyatı ise 5,87 liraya çıkmış olacaktı.

Sözcü'de yer alan habere göre, EPGİS sosyal medyadan yaptığı duyuruda, “Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı; 17/07/2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 12 Kuruş/Litre Fiyat artışı gerçekleşmiş olup artış ÖTV 'den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır” açıklamasını yaptı.

Benzinden alınan ÖTV 'den vazgeçildiğinden bu yana gelen zamlar vatandaşa yani pompaya yansımıyor. Peki yansımış olsaydı ne kadar olacaktı? ÖTV indiriminden bu yana benzine 3 zam bir indirim, motorine ise 2 zam bir indirim geldi. Gelen zamlar ve indirimler pompaya yansımış olsaydı. Benzin 6.57 TL motorin fiyatı ise 5,87 TL olacaktı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.