Berat Albayrak: 'Battık, bittik' lobisi yine üzülecek

Ekonomik güven endeksi verilerindeki yükselişi değerlendiren Bakan Albayrak, Twitter paylaşımında, 'Battık, bittik' lobisi yine üzülecek' ifadelerini kullandı.

Berat Albayrak: 'Battık, bittik' lobisi yine üzülecek
28 Ağustos 2020 Cuma 13:17

banner255

Salgın nedeniyle nisan ayında tarihinin en düşük seviyelerini gören ekonomik güven endeksi verileri, 'V' şeklindeki toparlanmasını ağustos ayında da sürdürdü. Nisan ayında 51,3 ile tarihi dibini gören ekonomik güven endeksi, üst üste dördüncü ayında da yükselişini sürdürdü ve ağustosta 85,9 seviyesine yükseldi.

Ekonomik güven endeksi temmuz ayında 82,2 iken, ağustos ayında yüzde 4,4 oranında artarak 85,9 değerine yükseldi. Ekonomik güven  endeksindeki artış, reel kesim (imalat sanayi), hizmet ve perakende  ticaret sektörü güven endekslerindeki artışlardan kaynaklandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomik güven endeksi verilerinin açıklanmasının ardından Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Battık, bittik" lobisi yine üzülecek. Ekonomik Güven Endeksi temmuz ayında 82,2 iken, ağustos ayında yüzde 4,4 oranında artarak 85,9 oldu. Durmak yok. Yola devam!" açıklamasında bulundu.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.