"Başkent Market" açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ilk ‘Başkent Market’i Etimesgut ilçesinde açtı. Ankara’da üretim yapan kadın kooperatifleri ve birliklerinin ürünlerinin satıldığı marketlerle yerel üreticinin desteklenmesi amaçlanıyor.

"Başkent Market" açıldı
30 Nisan 2020 Perşembe 16:40

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri arasında yer alan “Başkent Market” hayata geçti. Ankara Halk Ekmek bünyesinde ilki Etimesgut ilçesinde açılan marketin ürünleri Ankara’da üretim yapan kadın kooperatifleri ve birliklerden sağlanıyor.

‘TÜM ÜRÜNLERİ KOOPARATİFLERDEN ALDIK’

Ankara’nın ilçelerinde üretilen doğal ürünlerin yer aldığı marketlerin yerel üreticiyi desteklemeyi amaçladığını belirten Ankara Halk Ekmek Genel Müdür Yardımcısı Tarkan Dervişoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bize verdiği en önemli görevlerden bir tanesi Başkent Market’in kurulmasıyla ilgili çalışmalardı. Kırsal kalkınmaya hizmet etmek amacıyla maketimizin tüm ürünlerini Ankara çevresinde kurulmuş kooperatiflerden aldık. Satışa sunduğumuz ürünlerin birçoğu da Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen ürünler. Mağazalarımızın sayısını kısa sürede farklı ilçelerde yaygınlaştırarak, yerel ürünlerin satış potansiyellerini yükseltmek istiyoruz.”

‘SAĞLIKLI BESLENMEK İSTEYEN HERKESİ BEKLİYORUZ’

Açılan markette ürettikleri ürünleri satışa sunulan Beypazarı Kınalı Eller Kadın Kooperatif Başkanı Serpil Deniz, “Beypazarı’nın baklavası, sarması ve tüm doğal ürünleri Başkent Market’te yerini aldı. Sağlıklı ve doğal beslenmek isteyen herkesi bekliyoruz. Desteklerinden dolayı da Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanırken, Kızılcahamam Yabanobası Kooperatif Başkanı Elif Yılmaz ise, “Kadınların elinin değdiği her şey çok güzeldir. Mansur Başkanımıza destekleri için çok teşekkür ederiz” dedi. 


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.