Doğalarını savunan Ünyelilere jandarma müdahale etti: Çok sayıda köylü gözaltına alındı

Ordu'nun Ünye ilçesine bağlı Üçpınar mevkiinde maden arama çalışmalarına karşı çıkan Ünyeli köylülere jandarma müdahale etti. Çok sayıda köylü gözaltına alındı.

Doğalarını savunan Ünyelilere jandarma müdahale etti: Çok sayıda köylü gözaltına alındı
28 Ekim 2020 Çarşamba 14:54

banner255

Ordu'nun Ünye ilçesine bağlı Üçpınar, Yeşilkent ve Çiğdem köylerinde maden arama için sondaj çalışmalarına karşı köylüler eylem yapıyordu. Dün Yeşilkent köyündeki sondaj çalışmasının ardından bugün de Üçpınar köyü yakınında sondaj atıldı. Köylüler çalışmaya karşı sondaj makinası önünde oturma eylemi yaptı. Jandarma köylülere müdahale etti, köylüler yerde sürüklendi. Ağaçlık alanda jandarma ve köylüler arasında süren arbedede, köylüler jandarmayı yuhaladı.

Çok sayıda köylü jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Köylüler jandarmaya ve sondaj çalışmasına şu tepkiyi gösterdi:

“70-80 senedir vergisini verdiğimiz, mahsulünü aldığımız fındık bahçesinin içerisinde bize bir müdahale var. Yarın Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü. Askerlerimizden ricamız bize müdahale yapmasınlar. Biz askerlerimizi Anadolu’nun bağrından kopma birer kahraman olarak tanıyoruz. Bize sahip çıksınlar, başka bir şey istemiyoruz. Biz yılmayacağız, eylemimizi yapacağız.” 


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.