Patlamadan bir ay sonra Beyrut Limanı'nda büyük yangın

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 4 Ağustos günü büyük bir patlama yaşanan liman bölgesinde yangın çıktı. Simsiyah bir duman kenti kaplarken, yangının lastik ve petrol depolarında çıktığı belirtildi.

Patlamadan bir ay sonra Beyrut Limanı'nda büyük yangın
10 Eylül 2020 Perşembe 15:06

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta yaklaşık 190 can alan ve çevreyi harabeye çeviren limandaki patlamadan bir ay sonra aynı bölgede yangın çıkması, şehir sakinlerinde panik yarattı.

Beyrutlular "Yüzümüz hiç gülmeyecek mi, felaketler hiç bitmeyecek mi" diyerek şehri kapkara duman bulutu altında bırakan yangından görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

Ölümcül patlamanın etkileri ​hafızalardayken, liman işçileri dumanların yükselmesiyle birlikte olay yerinden koşarak uzaklaştı.

​İtfaiye ekipleri gecikmeksizin olay yerine ulaştı ve ilk müdahaleyi yaptı. Yangın söndürme çalışmalarına ordu helikopterleri de katıldı.

Beyrut Limanı'nın gümrüksüz mallar bölümündeki petrol ve lastik deposunda çıkan yangının nedeninin patlamadaki gibi ihmal olabileceği konuşuluyor.

Lübnan Kızılhaç Başkanı, Beyrut Limanı'ndaki yangında patlama beklemediklerini ve yaralanma olmadığını, dumana maruz kalan kişilerin bazılarının nefes alma zorluğu yaşadığını söyledi.


Kaynak: Gerçek Gündem

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.