Polis oyun oynandığı gerekçesiyle kafe bastı, silah kullandı

Kafelerde oyun oynandığı gerekçesiyle baskın düzenleyen polis, yaşlı ve bir çocuk işçinin de olduğu yurttaşlara tekme tokat darp etti, biber gazı sıktı, arbede esnasında silah kullandı.

Polis oyun oynandığı gerekçesiyle kafe bastı, silah kullandı
13 Temmuz 2020 Pazartesi 09:05

banner255

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Bağcılar Mahallesi'nde bulunan Göletli Park’ta faaliyet gösteren kafelere polis dün gece baskın düzenledi. Okey oynandığı iddiasıyla düzenlenen baskın sırasında oyun oynayanlara ceza kesmek isteyen polis ile kafe sahipleri arasında tartışma yaşandı.  

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre polis, kafede oturanlara ve iş yeri çalışanlarına karşı biber gazı kullandı. Kafede bulunanlara fiziki saldırıda bulunan polis, birçok kişiyi yaka paça gözaltına almak istedi. İnsanların gözaltılara direnmesi üzerine polis havaya ateş açtı. Silahların patlamasıyla korku dolu anlar yaşanırken polis, yurttaşları joplarla darp etmeye devam etti.  

YAŞLI KADIN YERDE SÜRÜKLENDİ, KALP VE SOLUNUM HASTASI ÇOCUK İŞÇİ DARP EDİLDİ

Olay esnasında çekilen görüntülerde yurttaşların “devlet terörü” bağırışları dikkati çekerken, olaylarda ismi öğrenilemeyen 60 yaşındaki bir kadının yerlerde sürüklendiği, 17 yaşlarında Azad adında kafe çalışanı çocuğun ise feci şekilde darp edildiği aktarıldı. Çocuğun kalp ve solunum hastası olduğu öğrenildi.

Olayların yatışmasından sonra polis işyeri sahiplerine ve oyun oynayanlara para cezası kesti.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.