'Üfürükçü' tüm mahalleye koronavirüs bulaştırdı

Korona virüsünden korunmak için 'üfürükçü'ye giden mahallede üfürükçünün virüslü olduğu ortaya çıktı. Virüsün yayılması nedeniyle mahalle karantinaya alınırken, Kayseri Tabip Odası 'üfürükçüye gitmeyin' uyarısında bulundu.

'Üfürükçü' tüm mahalleye koronavirüs bulaştırdı
14 Mayıs 2020 Perşembe 10:55

Kayseri’de ‘üfürükçü’ olarak tanınan bir kadın bir otobüs şoföründen kaptığı koronayı bütün mahalleye yaydı. Koronadan korunmak için ‘üfürükçü’ye giden mahalleliler karantinaya alındı.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Kayseri Telgraf yazarı Veli Altınkaya mahalle ismi vermediği yazısında durumu şöyle anlattı, “Halen kısmi karantina uygulanan eski bir beldemizde bir otobüs şoförü virüsü ilk olarak bulaştırıyor. Virüsün bulaştığı isimlerden biri de, ‘okuyup-üflemesi kuvvetli’ olan bir kadın. Mahalle sakinlerinin bir bölümü virüsün bulaşmaması için bu kadını ziyaret ederek kendilerine de ‘okuyup-üflemesini’ istiyorlar. O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi? Evinde durmayıp, maskesini takmadan okuyup-üfleyen kadından medet uman yurdum insanı ne diyeyim sana.”

Kayseri Tabip Odası ise olayın ardından, “Üfürükçüye gitmeyin” açıklaması yaptı. Tabip odası Kayseri’de salgın başladığından beri PCR test pozitif toplam hasta sayısının 800 olduğunu belirterek, “30 PCR test pozitif vefatımız, 115 şüpheli Corona (test negatif) vefatımız var. AVM’lere gitmeye çok vaktiniz olacak. Evde Kal Kayseri. Virüs her yerde. Salgın bitmedi. Üfürükçüye de gitmeyin” diye açıklama yaptı.


Kaynak: Gazete DuvaR

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.