Tanık polisler: Güllü Yılmaz eşinin kendisini yaktığını söyledi

Ergani’de eşi Güllü Yılmaz’ı öldüren Can Yılmaz hakkında açılan davanın duruşmasında dinlenen tanık polisler,  Güllü Yılmaz’ın hastanede “eşim beni yaktı” diye bağırdığını söyledi. 

Tanık polisler: Güllü Yılmaz eşinin kendisini yaktığını söyledi
27 Ekim 2020 Salı 16:53

banner225

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde 17 Ekim 2019’da eşi Güllü Yılmaz’ı yakarak öldüren sanık Can Yılmaz hakkında “eşe karşı canavarca hisle kasten öldürme" ve “çocuğa ve altsoya karşı canavarca hisle öldürmeye teşebbüs” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıla kadar hapis istemiyle Diyarbakır 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ikinci duruşması görüldü. Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan sanık Yılmaz, Ses, Bilişim ve Görüntü Sistemi (SEGBİS) ile katıldığı duruşmada, sanık ve müşteki avukatları ile Güllü Yılmaz’ın ailesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı vekili Avukat Remzi Atalay katıldı. Duruşmaya gazeteciler ve izleyiciler alınmadı. 

‘EŞİM BENİ YAKTI’

Duruşmada, Ergani Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Gültekin Artık ve İmran Harman adlı polisler tanık olarak dinlendi.  Ergani’den SEGBİS ile katılan İmran Harman, gelen anonsta Güllü Yılmaz’ın yakıldığını ve bunun üzerine hastaneye gittiklerini söyledi. İmran, “Gittiğimizde Güllü Yılmaz hastanede bağırıyordu ve vücudunun büyük bir kısmı yanmıştı. Güllü Yılmaz, ‘eşim beni yaktı’ diye bağırıyordu. Biz kendisine tekrar sorduğumuzda tekrar eşinin kendisini yaktığını söyledi. Güllü Yılmaz’ın durumu kötü olduğu için ifade işlemlerini uzatmak istemedik” dedi. 

Tanık Gültekin Artık da Güllü Yılmaz’ın sedyedeyken eşinin kendisini yaktığını söylediğini kaydetti. 

‘SERTAÇ DİYE BİRİNDEN BAHSETTİ’

İddia makamı, sanığın tutukluk halinin devamını talep ederken, müşteki vekilleri, dava dosyasındaki eksiklerin giderilmesini istedi. Müşteki avukatları, önceki duruşmada sanığın sürekli Sertaç diye birinden bahsettiğini, Güllü Yılmaz’ın kadın sığınma evinde kaldığı tarihler hususunda ayrıca müzekkere yazılmasını talep etti.

SANIK TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Sanık Yılmaz ise önce celsedeki savunmasını tekrarlayarak, tanıklar ve müşteki vekillerinin aleyhte beyanlarını kabul etmediğini söyledi. Kendisinin hastanede olduğunu ileri süren Yılmaz, tahliye talebinde bulundu. 

MAHKEMENİN KARARI

Mahkeme heyeti, üzerine atılı suçun niteliği, atılı suç için yasada öngörülen cezanın üst sınırı, sanıklar hakkında kuvvetli suç şüphesinin varlığı gösteren somut delillerin bulunması nedeniyle sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 19 Ocak 2021’e erteledi. 


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.