Oscar ödüllü oyuncu Geoffrey Rush taciz iddialarını reddetti

Avustralyalı oyuncu Yael Stone, Oscar ödüllü Geoffrey Rush'ın tacizine uğradığını iddia etti. Rush ise bu iddiaları "İşime getirdiğim nükteli çoşkudan rahatsız oldu" diyerek reddetti.

Oscar ödüllü oyuncu Geoffrey Rush taciz iddialarını reddetti
17 Aralık 2018 Pazartesi 15:17

banner255

Orange is the New Black dizisiyle üne kavuşan 25 yaşındaki Stone, Rush'un Sidney'de 2010-11 yıllarında oynadıkları bir oyunda kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.

Stone, duş alırken 59 yaşındaki Rush'ın kendisini çıplak görebilmek için ayna kullandığını, kuliste çırılçıplak dans ettiğini ve kendisine cinsel içerikli mesajlar gönderdiğini söyledi.

İDDİALARI REDDETTİ

Rush bugün yaptığı açıklamada Stone'ın suçlamalarını "yanlış ve bazı durumlarda bütünüyle bağlam dışında" şeklinde niteledi.

Oscar ödüllü oyuncu, avukatı aracılığıyla yayınladığı mesajında "Yael bariz biçimde işime getirdiğim nükteli çoşkudan rahatsız oldu. Eğer onu üzdüysem içten ve derinden pişmanlık duyuyorum" dedi.

Stone, medyaya açıklamasında "Sanırım espri olarak yapılmıştı. Ama beni son derece rahatsız etti. Bunu o zaman şikayet etmeyi hiç düşünmedim. O çok büyük bir yıldızdı" dedi.

NORVILL DE ŞİKAYET ETMİŞTİ
Bu yılın başında oyuncu Eryn Jean Norvill de Rush'un kendisine uygunsuz biçimde dokunduğunu açıklamıştı. Rush bu iddiaları da reddediyor. 

Rush Avustralya'da oyuncu Norvill'in iddialarıyla ilgili bir gazeteye karşı iftira davası açtı. Mahkeme henüz davayla ilgili bir karar varmadı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.