Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı

Sıcaklıklar Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Uzmanlar, 10.00-16.00 saatleri arasında güneş ışınlarına maruz kalınmaması uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı
30 Temmuz 2022 Cumartesi 13:59

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Artvin, Ardahan, Kars ve Iğdır çevreleri ile Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Termometreler 40 derecenin üzerine çıkacak. Sıcaklık hafta boyunca aynı değerlerde kalacak. Ankara, İstanbul ve İzmir'de sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek.

Karadeniz Bölgesi ve Karadeniz'in Marmara'ya bakan tarafında sağanak geçişleri önümüzdeki hafta boyunca devam edecek.

En yüksek sıcaklık değerlerinin, İstanbul'da 32, İzmir'de 35, Antalya 31-32, Adana 35-36, Diyarbakır'da 41, Samsun'da 28-30 derece civarında seyretmesi bekleniyor.

Uzmanlar, özellikle güneş ışınlarının en dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında güneş ışınlarına maruz kalınmamasını tavsiye etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.