Kafede telefonda konuşan gazeteciye 'kulak misafiri' ihbarı

Muğla’da bir kafede telefonla konuşurken, hükümetin Libya ve Suriye politikası ile Kanal İstanbul projesini eleştiren gazeteciyi 'hükümeti eleştiremezsin' deyip ihbar ettiler.

Kafede telefonda konuşan gazeteciye 'kulak misafiri' ihbarı
25 Ocak 2020 Cumartesi 11:38

banner225

Muğla'da yaşanan olayda gazeteci Y.K., bir kafede otururken telefonda karşıdaki kişiyle konuşmaya başladı. AKP' nin Libya ve Suriye politikaları ve Kanal İstanbul konularında konuşan gazetecinin sohbetine 'kulak misafirleri' ortak oldu. 

Y.K.'nın konuşmalarını dinleyen iki kişi önce tartıştı sonrasında ise ihbarda bulundu. Gazeteci Y.K. 'devlet büyüklerine hakaret'  nedeniyle gözaltına alınarak, ifadesi alındı.

Muğla merkez Cumhuriyet Caddesi'nde geçtiğimiz çarşamba günü yaşanan olayda yıllar gazetecilik yapan Y.K., bir kafede otururken, bir başka gazeteci arkadaşıyla, telefonda hükümetin Libya ve Suriye politikasını, Kanal İstanbul projesini ve İzmir'de Alevi evlerinin işaretlenmesiyle ilgili konuşmaya başladı.

Sözcü'de yer alan habere göre, hükümetin çalışmalarını eleştiren Y.K.'ya, bu sırada yan masada oturan iki kişi tepki gösterdi. Y.K. ile kendisine hükümeti eleştirmemesini söyleyen iki kişi arasında tartışma başladı. Tartışma bir yandan sürerken diğer yandan da söz konusu iki kişi polise ihbarda bulundu.

Emniyete götürülen Y.K. hakkında ‘devlet büyüklerine hakaret’ten işlem yapıldı. Y.K. da tartıştığı kişiler hakkında kendisine hakaret ettikleri gerekçesiyle şikayetçi oldu. İfadesi alınan Y.K., savcının talimatıyla serbest bırakıldı.

Y.K. ise yaşananlara dair : “Muğla'da oturan bir yakınımı ziyarete gelmiştim. Kafede onu beklerken bir gazeteci arkadaşımla telefonda konuşuyorduk. Suriye'de yürütülen harekatın başında beri kaç askerin şehit olduğunu sordu. Bu konu hakkında konuşurken Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin tezkereyi eleştirdim.

Ardından da Kanal İstanbul projesinin de bir hata olduğunu, milletin sırtına yeni bir ekonomik yük olduğu eleştirisinde bulundum. Bu sırada yan masadaki iki kişi ile bu nedenle tartıştım.

Bana, “Devlet büyüklerine hakaret edemezsin” ve “AK Parti’ye ve seçilmişlere karşı böyle konuşamazsın” dediler. Ben de konunun kendilerini ilgilendirmediğini, kimseye hakaret etmediğimi söyledim. Kafedekilerin araya girmesiyle tartışma sona erdi. Ancak kısa süre sonra gelen polis ekibi hakkımda şikayet olduğunu söyledi. Emniyete gidip ifade verdim” dedi.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.