EYT'liler 2 milyon kişi hedefiyle Maltepe'de buluşuyor

Emeklilikte Yaşa Takılanlar SYDD 1. Temsilciler Toplantısı sonuç metni yayınlandı. Metinde, 26 Mayıs'ta Maltepe'de bir miting için başvurulduğu belirtildi.

EYT'liler 2 milyon kişi hedefiyle Maltepe'de buluşuyor
13 Mayıs 2019 Pazartesi 09:00

banner255

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran sosyal medya hesabı üzerinden 26 Mayıs'ta bir miting düzenlemek için başvurduklarını açıkladı.

Yol TV'nin paylaşımına göre, derneğin 1. Temsilciler Meclisi sonuç bildirgesi şu şekilde:

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

28.04.2019 YÖNETİM VE İL TEMSİLCİSİ BOLU TOPLANTI SONUÇ BİLDİRGESİ

EYT SYD DERNEĞİ olarak 28 Nisan 2019 tarihinde Bolu Köroğlu otelde 55 il temsilcimizle 2 gün süren tartışma, değerlendirme ve karar alma toplantısı gerçekleştirilmiştir. 

1.Temsilciler Toplantımıza katılan ve gelemeyen arkadaşlarımızın duygularının paylaşımları ile şahlandık bin atlı gibi.

Maruz kaldığımız hak gaspına karşı verdiğimiz mücadelemiz kesintisiz sürecektir.

Emeği ile geçinen bizlerin uğradığı hak gaspında maalesef ki bütçeye yük ve erken emeklilik istiyorlar algısıyla yaratılmak istenilen sonuçlarda, Bütçeye yük olmadığımız, aksine yıllarca ekonomiye en uzun süreli katkıyı sunanlar bizleriz. Yıllarca ödediğimiz ve yaşından dolayı iş bulup çalışması ile şanslı olan arkadaşlarımızın halen ödemekte olduğu, devletimize emanet ettiğimiz primlerimizin karşılığı istemekten başka gayemiz yoktur. Aylık bağlama oranlarının değiştirilmesi ile adaletsiz bağlanan emekli maaşları değil, insanca yaşanabilir emeklilik maaşıyla beklentimiz olan maaşlarımızın bütçeye yük olacaklar söylemlerini kabul etmediğimiz gibi, sorumluları da EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR DEĞİLDİR.

Ayrıca Erken Emeklilik istiyorlar algısı ile amacımızın erken emeklilik olmadığını defalarca dile getirdiğimiz toplantılarımızda, hukukun geriye işlemezlik ilkesinin hukuksuzlukla ihlal edildiği EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN talebi bu hukuksuzluğun giderilmesi ve haklarının iade edilmesidir.

İl temsilcilerimizin tanıtımları ile başlayan toplantımızda, bütün illerin yaptığı çalışmalar ve yapılması istenilen, sonuca ulaştıracak hedefler konuşulmuş, çıkan sonuçların da Kamuoyuyla paylaşma kararı almıştır.

Yapılan toplantımızda ;

1.-Yaptırım gücümüzü arttıracağı fikrimiz doğrultusunda Federasyon olma ve bu yolda ilk adımların atılması,

2- Yönetimi diğer illerle paylaşarak, yeni yönetim kadromuzun oluşturulması,

3.- Dernek Tüzük değişikliğine gidilerek, kanunlarca yaratılmış tüm mağduriyetlerle mücadele edilmesi, (Abo, Staj, Kıdem Tazminatı vb.)

4.-Yönetimin görev ve sorumluluklarını paylaşacak Alt Komisyonlar kurulması,

5.- Parti Genel Başkanları ve Meclis görüşmelerine devam edilmesi,

6.- Sosyal Medya, Basın ve Televizyonlarda (Ulusal ve Yerel Basın) gündemde kalınmaya devam edilmesi,

7.- Emeklilikte Yaşa Takılanların haklılığını gösterir Akademik bir çalışmanın yaptırılması,

8.- Bütün illerde Sosyal sorumluluk projelerimiz ile hak arayan bir topluluğun bireyleri olarak, üzerimize düşen sorumluluklarla farkındalık yaratılması,

9.- Ne kadar büyük bir aile olduğumuzun göstergesi olarak Dernek üyelik kartları yaptırılması ve kart sahiplerinin çeşitli indirim ve ayrıcalıklardan faydalandırılması,
Kararları alınmıştır.

EYT SYDD

Yönetim Kurulu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.