12 yaşındaki çocuk, 'Ekonomi iyi' diyen AKP'li kadını sus pus etti

İstanbul Esenler'de bir sokak röportajında 12 yaşındaki bir çocuğun, ülke ekonomisinin iyi durumda olduğunu savunan bir AKP'li kadına cevabı sosyal medya gündemine oturdu. 'Benim babam daha benim bilgisayarımı yaptıramıyor. Neden? Çünkü bankaya borcu var' diyen çocuk, AKP'li kadına 'Ekonomi iyiyse bana dondurma ısmarlasana' dedi. Çocuğun bu sözleri üzerine AKP'li kadın oradan uzaklaştı.

12 yaşındaki çocuk, 'Ekonomi iyi' diyen AKP'li kadını sus pus etti
14 Temmuz 2022 Perşembe 10:27

İstanbul'da AKP'nin en çok oy aldığı ilçelerden Esenler'de yapılan ve Medyali TV adlı YouTube kanalında yayımlanan bir sokak röportajlarında vatandaşlara "Ekonomiden memnun musunuz ve yarın bir seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" diye soruldu. AKP'yi destekleyen bir kadının ekonominin iyi olduğunu belirterek iktidarı savunduğu sırada araya giren küçük bir çocuk kadının sözlerine tepki gösterdi. 

12 yaşında olduğu öğrenilen çocuk "Benim babam daha benim bilgisayarımı yaptıramıyor. Neden? Çünkü bankaya borcu var. Benim bilgisayarım 2009'da yapılmış." dedi. Çocuğun "Ekonomi iyiyse bana dondurma ısmarlasana" demesi üzerine kadın oradan uzaklaştı.

Muhabirin "Oğlum senin bu yaşta bunları bilmen bile yanlış demesi üzerine çocuk şöyle yanıt verdi:

Doğru abi doğru. Bizi bu hale sokanlara soracaksın. İş var ama para vermiyorlar. Adam asgari ücret ile çalıştırıyor. 5 kişilik bir aileyi asgari ücretle nasıl geçindireceksin.

Medyayı takip etmesinin sebebini gündemin ekonomi olmasına bağlayan çocuk, Suriyeliler ile ilgili ise, "Adamın kendi ülkesine bir hayrı yok, bizim ülkemize ne hayrı dokunsun" ifadesini kullandı. - KRT TV


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.