Müftüden elektrik borcunu ödeyene ‘cennet garantisi’

‘Zamlar ‘Allah’tan’ diyen Diyanet’in ardından Isparta’nın Yalvaç ilçe Müftüsü Ömer Can, ilçede bulunan Kuran kurslarının 60 bin liralık elektrik borcunu ödeyen vatandaşlara ‘cennet vaadinde bulundu

Müftüden elektrik borcunu ödeyene ‘cennet garantisi’
30 Temmuz 2022 Cumartesi 15:11

banner225

Isparta Yalvaç'ta, Diyanet tarafından 10 bin lirası karşılanan Kuran kurslarının elektrik borcunun kalanı için bayram namazında vatandaşlara başvuran Müftü Ömer Can'ın, kalan 60 bin lirayı ödeyen vatandaşlara ‘cennet vaadi'nde bulundu.

Olayın ardından, “Kimseye cennetten yer vadetmek gibi bir dengesizliğe düşmedim, düşmem” diyen Müftü Ömer Can, bir açıklama yaparak kendisini şöyle savundu:

*Birincisi elektrik borcu olan yer cami değil Kur'an Kursu. Birikmiş faturalar vardı. Toplamda 70 bin lira elektrik borcu. 10 bin lirasını Diyanet İşleri Başkanlığımız çözdü.

*Kalan 60 bin lirası ile ilgili de ilçemizden bir esnafımız ön ayak oldu ve borç kapatıldı.

*Benim Kurban Bayramı'nda camide okuduğum hutbe belli. İddia edildiği gibi kimseye cennetten yer vadetmek gibi bir densizliğe düşmedim, düşmem.

*Sadece cemaate böyle hayırların vesile olacağı durumları anlattım. Bundan sonra da anlatmaya devam edeceğim.

*Kimin ne hesabı var bilemem. Alnım ak, başım dik. Bu yalanı ortaya atanları, bu yalana alet olanları Allah'a havale ediyorum.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.