Rus taraftarlar Dünya Kupası'nda milli takıma destek için 'bıyık bırakıyor'

Rusya'nın ağırladığı FIFA 2018 Dünya Kupası devam ederken, Rus milli takımı oynadığı iki maçı da zaferle bitirdi. Milli takıma destek vermek isteyen Rus taraftarlar da takıma destek vermek için antrenör Stanislav Çerçesov'unki gibi bıyık bırakıyor.

Rus taraftarlar Dünya Kupası'nda milli takıma destek için 'bıyık bırakıyor'
20 Haziran 2018 Çarşamba 14:26

Dünya Kupası sıralamasında en sonda yer alan Rusya milli takımı açılış maçını yaptığı Suudi Arabistan'ı 5-0, dün Mısır'la oynadığı maçı da 3-1 zaferle sonuçlandırdı. Takıma yönelik beklentiler artarken, taraftarların desteği de aynı oranda gelişme gösteriyor. Rus milliler, taraftarlardan tezahüratların yanı sıra başka türlü de destek alıyor, yani takımın başına 2016 yılında getirilen antrenör Stanislav Çerçesov'unki gibi ‘umut bıyığıyla.'

Rus televizyon sunucusu İvan Urgant'ın, ‘Veçernıy Urgant' programının sosyal medya hesabında takımı destek için Çerçesov'un bıyıklarından bırakılması çağrısını yaptığından beri, kadın erkek fark etmeksizin tribünler de sosyal medya da bıyıklılarla doldu.

Büyük küçük her yaştan kişi takıma destek olmak için ‘bıyıklandı.'

Bıyık bırakma kampanyası renkli görüntülere neden oldu.

Çerçesov'un bıyıkları, takımın umudu oldu.

Ev hayvanları da bu furyaya dahil edildi.

‘KERAMET BIYIKTA MI?'

Öte yandan Rusya'nın oynadığı iki maçı da çok sayıda golle tamamlaması, ‘Keramet bıyıkta mı?' sorusunu akıllara getirdi. Rusya'ya bu başarıyı bıyık mı getiriyor, bilinmez; ama bunda ‘bıyıklı' Çerçesov'un katkıları olduğu açık.

Eski teknik direktör Leonid Slutskiy'nin yönettiği Rus milliler, Euro 2016'daki iki yenilginin ardından grup dışı kalmıştı. Slutskiy'nin istifasının ardından göreve Çerçesov getirilmişti ve takımı Dünya Kupası yarı finallerine taşıma hedefi koyulmuştu. Eski kaleci Çerçesov, daha önce Spartak Moskova, Dinamo Moskova ve Legia Varşova takımlarını yönetmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.