Kars Belediyesi’nden gençlere spor okulu

Kars Belediyesi 2019 yılında kurduğu "Serhat Spor Kulübü" bünyesindeki ücretsiz Spor Okulları’nın kayıt başvurularının başladığını duyurdu. 

Kars Belediyesi’nden gençlere spor okulu
02 Temmuz 2020 Perşembe 17:48

banner255

Kars Belediyesi tarafından Eylül ayında kurulan  "Serhat Spor Kulübü" bünyesinde ücretsiz Spor Okulları öğrenci kayıtlarına başladığını duyurdu. Ücretsiz kurslarda 7 ayrı branşta eğitim verecek. Kurumda görevli olan eğitmenler ve dışarıdan gönüllü eğitmenlerin katılımıyla verilecek olan kurslarda futbol, basketbol, voleybol, güreş, masa tenisi, atletizm, kick boks gibi eğitimler verilecek.

Kars Belediyesi Serhat Spor Kulübü antrenörlerinden Ziya Yokuş, kentteki çocuk ve gençleri sportif aktivitelere dahil edip gelecekte spor ile iç içe bir yaşam sürmelerine öncülük etmek amacını taşıdıklarını belirtti. Yokuş, bölge ve ülkedeki müsabakalara katılan sporcuların farklı derecelerde başarılar elde ettiğini söyleyen Yokuş, lig ve müsabakalara katılmak üzere idman ve çalışmalarını pandemi günlerinde kontrolü biçimde sürdürüldüğünü belirtti. Yokuş, açtıkları ücretsiz spor okulu ile Kulüp için sporcu altyapısı oluşturmayı amaçladıklarını ifade ederek, kayıt başvurularına başladıklarını duyurdu. 


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.