Amedspor: Sorun çözülmezse Şeyh Sait Meydanı’nda sesimizi duyuracağız

TFF 2. Lig ekiplerinden Amedspor, kulüplerden habersiz stadyumdaki ihalelerin devredilmesi, stadyumdaki yüksek kira bedeli ve tesis sorununun çözümü için adım atılmadığı taktirde 1 Ağustos’ta basın açıklaması yapılacağı duyuruldu.

Amedspor: Sorun çözülmezse Şeyh Sait Meydanı’nda sesimizi duyuracağız
28 Temmuz 2022 Perşembe 11:56

banner225

TFF 2. Lig ekipleri Amedspor ve Diyarbekirspor’un maçlarına ev sahipliği yapan 33 bin seyirci kapasiteli Diyarbakır Stadyumu’nda yeni sezon öncesinde stadyumda bulunan otopark, reklam ve loca işlerinin her iki kulübün haberi olmadan kiraya verildiği ortaya çıkmıştı.

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün aldığı bu karar ile Diyarbekirspor’un yaşadığı tesis sorununa çözüm bulunamaması, stadyumu yıllık olarak kiralayan kulüplerin tepkisine yol açmıştı.

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nden yapılan açıklamada, il genelinde spor faaliyetleri yürüten gerek profesyonel gerekse de amatör spor kulüplerinin yaşadıkları sorunların çözümü için yapılan başvuruların kamu kurum ve kuruluşlarının idari amirleri tarafından yanıtsız bırakıldığı belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

 “İlimiz genelinde spor faaliyetleri yürüten gerek profesyonel gerekse de amatör spor kulüplerinin yaşadıkları imkansızlıklar ve sorunlar kamuoyunca bilinmektedir. Bu sorunlar karşısında; profesyonel kulüplerimizin çözüm odaklı çalışmalarına, ilimizin kamu kurum ve kuruluşlarının idari amirleri tarafından hiçbir olumlu cevap verilmemiş ve bu çalışmalar sonuçsuz bırakılmıştır.

Profesyonel takımlarımızın yaşadığı stadyum sorunu (yüksek maliyetli kiralama, ihale alanlarının habersiz devredilmesi), tesis sorunu ve amatör kulüplerin bırakın tesisleşmeyi, antrenman sahası tahsisinde bile sorun yaşaması, spor ekipmanı tedariki, ulaşım sorunları başta olmak üzere tüm taraflarca bilinen sorunların çözümlerine yönelik ivedi adımlar atılmasını spor kamuoyu olarak bekliyoruz.

Adım atılmaması durumunda 1 Ağustos Pazartesi günü saat 18:00’de Şeyh Said Meydanı’nda (Dağkapı Meydanı) taraftar derneklerimiz, spor taban birliklerimiz ve kentimiz sivil toplum örgütleriyle birlikte geniş kapsamlı bir basın açıklaması yaparak sesimizi herkese duyuracağımızı bildiriyoruz.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.