Ali Koç: FETÖ hala futbolda, temizleyin

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Gülen Cemaati'nin hala futbol camiasında etkin olduğunu öne sürdü.

Ali Koç: FETÖ hala futbolda, temizleyin
07 Mart 2021 Pazar 13:18

banner225

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Gülen Cemaati’nin hala futbolun içinde olduğunu öne sürdü. Koç, "Yakın zamanda çok yeni şeyler çıkacak, göreceksiniz" dedi. 

NTV’de yayınlanan ‘O Anın Hikayesi’ programına konuk olan Koç 2011'de dönemin başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu yöneticilerin tutuklanmasını hatırlatarak, “Sahada futbolcular mücadele ediyor, bizler camia olarak sokakta, Metris'te, Silivri'de, Çağlayan'da, Anıtkabir'de mücadele ediyoruz. Milat budur. 3 Temmuz yaşanınca bu müthiş kadromuz tek tek ayrılmaya başladı. Bu imkanlar, ruh haliyle basında bize saldırılıyor. Bugün televizyonlara çıkıp, o günü unutan bu işin şakşakçılığını yapanlarla Fenerbahçe hesaplaşacaktır" diye konuştu. 

‘YAKIN ZAMANDA ÇOK YENİ ŞEYLER ÇIKACAK, GÖRECEKSİNİZ’

12 Mayıs 2012 de Galatasaray'ın Kadıköy'de şampiyonluğunu ilan etmesi sonrasında yaşanan olayların da cemaat mensubu polislerin kışkırtması sonucu çıktığını söyleyen Koç, "Galatasaray öyle söylemlerde bulunuyordu ki, iki camia arasında yıllarca onarılamayacak bir tahribat ürettiler. FETÖ, Türk futbolunun hala içindedir. Yakın zamanda çok yeni şeyler çıkacak, göreceksiniz. Devlete çağrıdır, bu örgütü futboldan temizleyin. Geçmişte yaşanılanlar toplumsal kaos yaşattı. Kardeşi kardeşe kırdırdılar. Her zaman aramızda rekabet var ama insanları nefret noktasına getirdiler. Futbol, bu ülkedeki en ayrıştırıcı unsurlardan biri oldu. İnşallah tez zamanda, bu zihniyetin kilit noktalarıyla futbolun içinde yer aldığının kanıtları olacak. Bunda aktif rol alanlar var, bir de fırsatçılar var. Beni en çok rahatsız edenler, rüzgara göre hareket edenler" şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.