Soğuktan hasta düşen bedelli erler kamuoyuna seslendi: Sesimizi duyun

Ankara Etimesgut Zırhlı Birlik Okul ve Eğitim Tümen Komutanlığı’nda bedelli askerlik yapan erlerden büyük bölümünün soğuk havalardan kaynaklı hastalandığı ve revirin yetersiz kalmasına rağmen hastane sevklerinin yapılmadığı belirtildi.

Soğuktan hasta düşen bedelli erler kamuoyuna seslendi: Sesimizi duyun
25 Kasım 2019 Pazartesi 14:54

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde bulunan Etimesgut Zırhlı Birlik Okul ve Eğitim Tümen Komutanlığı’nda bedelli askerlik yapan erlerin büyük bir bölümünün  etkili olan soğuk havadan kaynaklı  hasta düştüğü öğrenildi. Burada bedelli olarak askerlik yapan bir erlerin aktardığı bilgilere göre, soğuktan kaynaklı yaklaşık 250 asker hasta düştü. 

Askerlerin büyük bölümünü hasta düşmesi üzerine nizamiyedeki revir yetersiz kaldı.

GÜNDE 2 KİŞİ HASTANAYE SEVK EDİLİYOR

Günde sadece 10 kişinin revire götürüldüğünü bildiren erler, yine sadece 2 kişinin hastaneye sevk edilebildiğini aktardı. 

Yine aynı odada kaldıkları bir arkadaşlarını öksürürken boğazından kan geldiğini kaydeden askerler, bu arkadaşlarının sabah revire gittiğini ancak sıra bulamadığı için yeniden koğuşa geri döndüğünü ifade etti.

‘SESİMİZİ DUYUN’

Havaların soğuk olmasına rağmen kaloriferlerin çalışmadığını, askeri kamufajların ise yetersiz olduğunu dile getiren erler, “Arkadaşımızı götürdüğümüzde doktor; ‘bir şey olmaz’ diyerek bizi geri gönderdi. Hastaneye sevklerimiz yapılmıyor. Hijyen koşulları yok, yataklar değiştirilmiyor. Dışarıya çıkma gibi bir durumumuz da olmadığı için hastaneye gidemiyoruz. Kamuoyu sesimizi duysun” diye seslendi.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.