Bakan Koca'dan sağlık raporlarının süresine ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Tüm sağlık raporları yıl sonuna kadar geçerlidir' açıklamasında bulundu.

Bakan Koca'dan sağlık raporlarının süresine ilişkin açıklama
01 Nisan 2022 Cuma 16:32

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, hastanelerdeki başvuru yükünü azaltmak için "Sağlık Raporları Hakkında Alınan Tedbirler" konulu duyuru yayımlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan konuya ilişkin açıklama geldi.

Koca, "Pandemi döneminde ilaç ve tıbbi malzemeye erişimde sıkıntı yaşanmaması amacıyla çeşitli tedbirler almıştık. Bu dönemde hastanelerimize ek yük ve yoğunluk getirmemesi açısından, süreli/süresiz, tüm sağlık raporları yıl sonuna kadar geçerlidir. Gerekli resmi yazmışlar yapılmıştır" dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, "Geçerlilik süresi 1 Ocak 2020 tarihinde sonra sona ermiş süreli sağlık raporu bulunan ve yeniden rapor düzenlenmemiş kişilerin raporlarının 31 Aralık 2022 tarihine kadar geçerli kabul edilmeye devam edilmesi, her türlü ilk rapor, rapor yenileme ve yasal süresi içinde yapılan rapor itiraz başvurularının karşılanması, maluliyet tespiti, vergi indirimi nedenleri ile kurumların sevki ile talep edilen kontrol muayenesi ve maluliyet rapor işlemlerinin olağan şekilde sürdürülmesi, istirahat rapor işlemlerinin genel mevzuat hükümlerine tabi olağan dönemde olduğu şekliyle yürütülmesi uygun görülmüştür" ifadesini kullandı. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.