Yüksekdağ’dan AP Milletvekili Schieder’e mektup

'Türkiye’de demokrasi, özgürlükler, barış ikliminin oluşması yolunda çaba ve mücadelemizden bir an bile vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz'

Yüksekdağ’dan AP Milletvekili Schieder’e mektup
02 Eylül 2020 Çarşamba 14:33

banner255

HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, AP Milletvekili Andreas Schieder’a gönderdiği mektupta, “Barış ikliminin oluşması yolunda çaba ve mücadelemizden bir an bile vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Andreas Schieder’a mektup gönderdi. 

Yüksekdağ’ın gönderdiği mektup şöyle:

“Sevgili Andreas Schieder…
 
Mektubunuzu aldım. Gösterdiğiniz ilgi ve duyarlılık için çok teşekkür ederim. Türkiye’deki politik özgürlükler mücadelesine verdiğiniz uluslararası destek ve politik tutsaklarla, seçilmişlerle dayanışma içinde olmanız ben ve arkadaşlarım için değerlidir. Hukuksuzluk ve ayrımcı yaklaşımlara, siyasi operasyonlara maruz kalmış olsak da Türkiye’de demokrasi, özgürlükler, barış ikliminin oluşması yolunda çaba ve mücadelemizden bir an bile vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Seninle ve tutsaklığımızın sona ermesi amacıyla çaba gösteren tüm dostlarımızla aynı duygu ve istekle birleştiğimizi bilmek bize güç veriyor. Türkiye’de, tüm Ortadoğu’da, Avrupa’da, dünyada demokrasi, özgürlük ve temel insan haklarına bağlı bir yaşamın hakim olması tek dileğimizdir.”


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.