Tuğrul Türkeş oyunu kullandı MHP'yi topa tuttu!

AKP Genel Başkan yardımcısı Tuğrul Türkeş referandum oyunu kullandı... Oy kullandıktan sonra cep telefonundan çevresine toplu mesaj yollayan Türkeş MHP'yi topa tuttu

Tuğrul Türkeş oyunu kullandı MHP'yi topa tuttu!
16 Nisan 2017 Pazar 12:45

banner255

AKP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, oyunu kullandıktan sonra cep telefonundan çevresine "Başbuğ Alparslan Türkeş 'in vefatının 20. Yılında Ülkü Ocakları" başlıklı toplu bir mesaj yolladı. Türkeş'in 6 Nisan 2017 tarihinde yazdığı yazıyı referandum günü paylaşması dikkat çekti.

Türkeş, paylaştığı yazıda şu ifadeleri kullandı:
"Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in kurduğu ve gelişmesine özen gösterdiği bir kurum olan Ülkü Ocakları’nın bugün içine düştüğü durum üzüntü vericidir. Türk insanının ülkesini tanıması ve sevmesi esaslı başlatılan bu çalışmalarda hedef yarının büyük ve müreffeh Türkiye’si idealine ulaşmaktır. Merhum Türkeş’in işaret ettiği bu ülkü doğrultusunda çalışan ve çabalayana da ülkücü denir.

Bu hedefi şaşıran, bu doğrultuda çabalamayan insanların, içinde veya başında bulunduğu kurum ve kuruluşların adı ne olursa olsun orası merhum Alparslan Türkeş’in kurduğu ülkü ocakları değildir. Nefsini ve şahsî çıkarlarını her şeyin üstünde tutarak Türkeş ailesine saldıracak kadar gözü dönenlere de ülkücü demek mümkün değildir. Çıkar odaklı çeteleşerek, bir kişi ya da bir kuruluşun güvenlik görevlisi gibi hareket etmek bir Bozkurt’un yapacağı iş değil, olsa olsa çakalların ya da başka mahlukatın işi olsa gerektir. Güzel Türkçe’miz ile söylemeye çalıştıkları herzeleri kuş ciklemesinde (yani 160 karakter’de) dahi beceremeyen; ne imlâsı, ne de sözcükleri ile Türkçeyi kullanamayanların ülkücülükten bahsetmeleri söz konusu bile değildir.15 Temmuz darbe girişiminde sessiz çoğunlukların, darbeye karşı bedenlerini siper ettikleri yerde; bir yere saklanıp sonuca göre şekil almak üzere sabahı bekleyenlerden ülkücü olmaz. Türkiye ve Türk Dünyası ile ilgili meselelere ilgisiz, onları önceliği yapamayanların gereksiz gürültüleri beyhudedir.
İNGİLİZLERİN ÖNERDİĞİNİ CUMHURBAŞKANI ADAYI YAPTILAR
 

Ülkücü, Türkiye’nin nerede olduğunu ve nereye doğru gittiğini bilen adam/adamlar demektir. İngiliz’in önerdiği Cumhurbaşkanı adayını arz edenlerin, Okyanus ötesinin talimatlarıyla koalisyonların kurulmasına engel olunduğu safhada, Türkiye kaosa sürüklenirken yanlış tarafta duranların, kişisel korumasını öncelikleyen şahsiyetlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti yönetimi ve yöneticileri hakkında tek bir söz söyleme hakları bulunmamaktadır.
Demokrasi ve hukuk içinde yarının büyük Türkiye’sini kurma gayretlerinde, sadece fren görevi görenlerin ne işe yaradıklarını artık görmeleri gerekir.Bir liderleri varsa onu dinlemeden hareket edenlerin veya (ihtimal vermemekle birlikte) liderlerinin talimatı ile yapıyorlar ise bu yaptıklarının yakışıksız olduğunu idrak etme zamanları gelmiş ve geçmektedir. Çakır keyf saatlerinde atılan tweetlerle hiçbir şey elde edilemeyeceğini en iyi bilmesi gerekenler Ülkücü Hareket olmalıdır.
 

OĞLUNU YETİŞTİREMEMİŞ DİYENLER...

Ülke meselelerini iki adet çakaralmaz ile çözeceğini zanneden zavallıların Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin cesametini ve gücünü bilmedikleri veya azımsadıkları aşikardır.
Kendilerine yapılan bir ağabey uyarısından ders almak yerine, havlamak bir Bozkurt’un yapacağı iş değildir. Liderim dedikleri şahsiyete eleştiriler yapıldığında aynı duyarlılığı göstermeyenlerin kendi nefisleri söz konusu olduğunda kurumları bu kadar hoyratça kullanmaları kabul edilemez.
Merhum Türkeş’e bağlı olduğunu iddia edenlerin, Türkeş’in fikirleri, dünya görüşü ve ideolojisi doğrultusunda kendi oğlunu bile yetiştiremediğini söylemeleri ve bu beyanları ile kendilerinin sıfırlandığını idrak etmemeleri de zavallılıklarının ayrı bir göstergesidir.
Son günlerde yapılan sorumsuz sözler ve açıklamalar nedeniyle yukarıda belirttiğim görüşlerimi 50 yıllık şanlı geçmişin her safhasında yer alan ülkücü camia ile, Türk milliyetçileri ile ve Türk milleti ile paylaşmayı uygun buldum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.