Tayyip Erdoğan'ın sözlerini eleştiren Fatma Şahin'den geri adım

CHP'li belediyelerin yardım kampanyalarını 'FETÖ ve PKK faaliyetleri'ne benzeten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini eleştiren AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, geri adım attı.

Tayyip Erdoğan'ın sözlerini eleştiren Fatma Şahin'den geri adım
26 Nisan 2020 Pazar 10:36

banner225

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li belediyelerin koronavirüs tedbirleri kapsamında yaptığı yardım kampanyalarına "FETÖ ve PKK faaliyetleri" benzetmesi yapmıştı. AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, dün katıldığı Birdebunuizle isimli radyo programında kendisine bu sözlerin hatırlatılması üzerine, "Hayır bunu kabul etmemiz mümkün değil. Yanlış olur" diyerek Erdoğan'ın sözlerini doğru bulmadığını belirtmişti.

'Bir AKP’li olarak Cumhurbaşkanımızın belirlediği politikalara aykırı beyanda bulunmamız söz konusu olamaz'

Şahin, bu sözlerin ardından yeni bir açıklama yaparak geri adım attı.

Kişisel sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Fatma Şahin, şunları söyledi: Bir radyo ve YouTube kanalında Sayın Cumhurbaşkanımızın adı anılmadan sorulan soruya verdiğim cevap, sanki Cumhurbaşkanımızın görüşlerine karşı ifadeler gibi yansıtıldı. Konuşmamın tamamı dinlendiğinde asla böyle bir niyetin olmadığı açıkça görülecektir.Cumhurbaşkanımızın, salgınla ilgili tedbirlerin belirli bir planlamayla yürütülmesi gerektiğini belirten ifadeleri bizim çalışmalarımızın da odağını oluşturmaktadır. Bir AKP’li olarak Cumhurbaşkanımızın belirlediği politikalara aykırı beyanda bulunmamız söz konusu olamaz. 


Kaynak: Haber Sol

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.