Soylu'nun 'bize yaptıran Allah'tır' çıkışına CHP'den tepki: İşte bu Muaviye aklı

Süleyman Soylu, Bursa AKP İl Başkanlığı'nda partililere seslenirken yaptığı konuşmasında tartışma yaratacak ifadeler kullandı. CHP'li Öztrak tepki gösterdi.

Soylu'nun 'bize yaptıran Allah'tır' çıkışına CHP'den tepki: İşte bu Muaviye aklı
29 Aralık 2021 Çarşamba 13:46

banner225

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bursa'da partililere hitaben yaptığı konuşmada "Biz kendimiz yapmıyoruz" deyip 3 kez "bize yaptıran Allah'tır" diye tekrarladı.

Soylu, konuşmasında “Cenab-ı Allah biliyor. Milletimize hiç ihanet etmedik. Üzerimize ne kadar gelirlerse gelsinler hiç ihanet etmedik. Kim ne derse desin. Onun için sadece bizim yaptıklarımıza bakmayın. Biz kendimiz yapmıyoruz. Biz inanıyoruz ki bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır, bize yaptıran Allah’tır” ifadelerini kullanarak partilileri “birliktelik ayrılmamaya” çağırdı.

 MUAVİYE ZİHNİYETİ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Soylu'nun bu konuşmasının videosunu paylaşarak sert ifadeler kullandı. Öztrak, "İşte bu Muaviye aklı. Kuranı Kerim sayfalarını mızraklarına geçiren ve kendine siper eden akıl. Yaptıkları hukuksuzluklara Attıkları iftiralara, Yüce Allah’ı ve ayetlerini ortak etmeye kalkıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar. Ne millet iradesinden, Ne adalet terazisinden kaçamazlar." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.