Soylu, Kılıçdaroğlu'na 'Yalancı' dedi; CHP belgeyle geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü 'kaçış planı'nın ardından Kılıçdaroğlu'na 'Yalancı' dedi. İlk tepki CHP'den geldi.

Soylu, Kılıçdaroğlu'na 'Yalancı' dedi; CHP belgeyle geldi
25 Mayıs 2022 Çarşamba 15:41

banner255

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün açıkladığı "kaçış planın anatomisi" videosunun ardından iktidar kanadından tepkiler sürerken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da gecikmedi. Soylu Twitter'dan Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafını paylaşarak tepki gösterdi. 

Soylu, "Erdoğan ailesinin ABD'de kurulan bir vakfa TÜRGEV ve Ensar aracılığı ile 1 milyar lira kaçırdığını" öne sürerek kaçmaya hazırlandığını iddia eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Yalancı" dedi. 

Bakan Soylu'nun hakaret içeren söylemine ilk tepki CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursel Adıgüzel'den geldi.

'BELGELER KİMİN YALANCI OLDUĞUNU GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR'

Adıgüzel, Soylu'nun paylaşımına yanıt olarak "Sen birine ‘yalancı’ dedin diye kimse yalancı olmaz ancak belgeler kimin yalancı olduğunu gözler önüne seriyor. Fotoğraf çektirecek suçlu bulamayınca part time trollüğe başlamanı ve kimin yalancı olduğunu gösteren bu belgeyi milletimizin takdirine sunuyorum." dedi ve bir belge paylaştı. 

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ABD'de paravan bir vakıf kurulduğunu ve vakfın asıl yönetiminin Erdoğan ailesi üyelerine ait olduğunu iddia etmişti.

"Hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD'ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pelsinvanya yaratma peşindeler" diyen CHP lideri, paravan vakfın başına Amerikan vatandaşını koyduklarını öne sürerek, para akışı için ENSAR ve TÜRGEV'i kullandıklarını öne sürmüştü.

Kılıçdaroğlu, halka seslenmiş, "Onlar kaçacakları yerin yolunu yaparken, senin gidecek yerin yok" demişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.