Soylu, Albayrak ile çarpışmasını anlattı: Tekrar başıma gelir diye korkuyorum

Bakan Soylu, Albayrak'la çarpışmasına ilişkin tekrar başına gelme ihtimalinden korktuğunu belirtti.

Soylu, Albayrak ile çarpışmasını anlattı: Tekrar başıma gelir diye korkuyorum
06 Kasım 2021 Cumartesi 18:36

banner225

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam BBN Türk TV’de katıldığı yayında, 2018 yılındaki bir törende dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile çarpışmasını anlattı. Soylu, “Geçen gün yine 29 Ekim vesilesiyle oradaydık. Orada insanlar birbirleriyle çarpışabilirler. Bu insani bir şey. Allah korusun, tekrar başımıza gelir diye korkuyor insan. Sizin korkularınız yok mu?” diye sordu.

Programda, Bakan Süleyman Soylu'ya 2018 yılında Anıtkabir’de katıldıkları bir törende Berat Albayrak'la omuz omuza çarpışma anları soruldu. Bunun insani bir durum olduğunu ifade eden Soylu, “Geçen gün yine 29 Ekim vesilesiyle oradaydık. Orada insanlar birbirleriyle çarpışabilirler. Bu insani bir şey. Allah korusun, tekrar başımıza gelir diye endişe ediyorum, korkuyorum” dedi. “Berat Albayrak’a niye omuz attınız?” sorusuna Bakan Soylu’nun cevabı şöyle oldu:

“Ya inanın şöyle yürüyorum. Geçen gün yine 29 Ekim vesilesiyle oradaydık. Orada insanlar birbirleriyle çarpışabilirler. Bu insani bir şey. Allah korusun, tekrar başımıza gelir diye endişe ediyorum. İnsan korkmaz mı? Sizin korkularınız yok mudur yani? Atıyorum, terör örgütünden korkmam, dağa çıkmaktan korkmam, kediden köpekten korkmam, severim. Ama başka işlerden insan korkar. Bundan korkuyorum, korkarım yani. Çünkü yanlış. Tezvirat, dedikodu bu tip şeyleri çemkirmek, çekiştirmek. Yani bu tip işlerde dile düşmek kadar insanı ürküten korkutan başka bir şey yoktur. Zaten iftiralarla karşı karşıyayız. Onlar tamam ama tekrar böyle bir şey olursa diye şöyle hakikaten böyle yürüyorum. Yani bir şey başımıza gelebilir diye.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.