Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: Saraya değil üretim tesisine ihtiyaç var

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu'nun hedefinde yazlık ve kışlık saray projesi vardı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: Saraya değil üretim tesisine ihtiyaç var
20 Ocak 2021 Çarşamba 16:42

banner225

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, basın toplantısı düzenledi. Karamollaoğlu'nun toplantı notlarında gazeteciler ve siyasetçilere dönük saldırılar, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazlık ve kışlık saray projesi ve ülke ekonomisi vardı. Karamollaoğlu, "Son dönemde gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırılar endişe verici şekilde artıyor. Şu hususu da açık bir şekilde ifade etmeliyim ki; gazetecilerin hedef gösterilmesi, siyasetçilere saldırılar düzenlenmesi siyaset adamlığına da devlet adamlığına da yakışmaz" ifadelerini kullandı. 

Karamollaoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe başkanlığının açıkladığı "2021 Yılı Yatırım Programı"na göre 2021 senesinde yazlık ve kışlık 2 yeni saray inşa edilecekmiş. Saray denmesinden hoşlanmıyor arkadaşlarımız, ister malikane deyin, ister külliye deyin, ister saray deyin" dedi.

BU SALDIRILAR KARŞISINDA YETKİLİLER SESSİZ

Baskı ve tehditlerle siyasetin dizayn edilmeye çalışılması, demokrasimiz açısından son derece sakıncalıdır diyen Karamollaoğlu, "Muhalifleri ile fikir bazında mücadele edemeyenler kaba kuvvete başvurmayı görev haline getirirler.

Kaba kuvvette, siyaseti dizayn edemez sadece kargaşayı arttırır. Bu durum fikir ve düşünce özgürlüğünün ortadan kaldırılması manasına gelmektedir. Bu yaklaşım ne insanlığa ne siyaset adamlığına ne de devlet adamlığına yakışır!

Bu noktada bizi en çok şaşırtan hususlardan birisi de Sn. Cumhurbaşkanı’nın sessizliğidir. Muhalif bir partinin bir mensubu darp edilip, hastanelik ediliyor Sn. Cumhurbaşkanı sessiz. Biz kime güveneceğiz kimden yardım isteyeceğiz. Kim bu saldırıların önüne geçecek. Efendim, “elbette bu muameleyi hak etmiştir” mantığı varsa o zaman bu Türkiye’nin problemlerinin çözemez tam tersine sorunları daha da arttırır. Bu saldırılar karşısında yetkililer sessiz kalamaz, kalmamalıdır" dedi.

'İNSANIMIZIN HALİ PERİŞAN'

Türkiye ekonomisinin kötüye gittiğini, işsizliğin, hayat pahalılığının ve evine ekmek götüremeyen vatandaşların feryatlarını bir azınlık tarafından duyulmadığını söyleyen Saadet Partisi Genel Başkanı, "Bizim bugün; asıl meselemiz önce bu kaos ortamının düzelmesi. Özgürlüklere bir zemin hazırlanması ve bunun için de adaletin tesisi ve adalete güvenin sağlanmasıdır. Bunlardan başka bir başka önemli meselemiz ise ekonomidir.

Artan hayat pahalılığı, işsizlik, evine ekmek götüremeyen vatandaşımızın dramı ama mutlu bir azınlık ülkemizde çekilen sıkıntılardan bihaber veya kulaklarını tıkamış, feryatları duymuyor. Duymak istemiyor. Her hafta dile getiriyoruz çünkü biz bunu dile getirmekle mükellefiz. Özel olarak oluşturulan rakamlarla bunu gizlemeye çalışsalar da bu durum ancak yatsı vaktine kadar devam ediyor. Ondan sonra da her şey açığa çıkıyor" dedi. 

GIDA ENFLASYON BİRİNCİSİ TÜRKİYE

Türkiye'nin, gıda fiyatları enflasyonunda yüzde 20.6 ile İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı (OECD) ülkeleri arasında ilk sırada yer aldığını ifade etti. 

Karamollaoğlu, "Bu konuda birinciliği kimseye kaptırmamak gerçekten büyük başarı. Daha düne kadar tarımda kendi kendine yetebilen bir ülkenin şu an bu hale getirilmesi takdire şayan. Türkiye’nin Saraya Değil Üretim Tesisine İhtiyacı Var" dedi.

YOLSUZLUKLAR ÖNLENMELİ

"Türkiye’nin ciddi bir üretim atılımına ihtiyacı var. Her alanda üretimi arttıracak yatırımlara ihtiyacı var" diyen Karamollaoğlu, bu atılımların yapılabilmesi için yolsuzluklar önlenmesi, israftan vazgeçilmesi ve rüşvete son verilmesi gerektiğinin altını çizdi.  

YAZLIK VE KIŞLIK SARAY

"Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe başkanlığının açıkladığı "2021 Yılı Yatırım Programı"na göre 2021 senesinde yazlık ve kışlık 2 yeni saray inşa edilecekmiş. Saray denmesinden hoşlanmıyor arkadaşlarımız, ister malikane deyin, ister külliye deyin, ister saray deyin" diyerek yazlık ve kışlık sarayın inşa edilecek olmasına tepki gösteren Karamollaoğlu'nun basın toplantısından önce çıkan satış başları şu şekilde: 

YAZLIK SARAYA 640 MİLYON

Marmaris’teki yazlık saraya 640.5 milyon ve Bitlis Ahlat’taki kışlık saraya 99 milyon TL harcanması bekleniyor.

Soruyorum sizlere bu harcanan para bu millete reva mı? Tüyü bitmemiş yetimin hakkını saraya yatırmak vicdanları sızlatmıyor mu? Türkiye’nin ihtişamlı binalara değil üretim tesislerine, fabrikalara ihtiyacı var.

Biz adaletten bahsedildiğinde, sadelikten bahsedildiğinde, alçak gönüllükten bahsedildiğinde Hz. Ömer’e sık sık atıfta bulunuruz. Bir zamanlar Sn. Cumhurbaşkanı da çok atıfta bulunuyordur.

Bakınız burada tarihi bir örneği hatırlatmak istiyorum;

“Amr b. As, Hz. Ömer'e; Biz sana büyük caminin yanında bir ev yaptırmak için arsa temin ettik, diye mektup yazınca.

Hz. Ömer de Amr b.Âs'a: Hicâz'da oturan bir kimsenin Mısır'da evi olamaz. Orayı Müslümanlara pazar yeri yap, diye cevap vermiştir.”

Yani Hz. Ömer demektedir ki, israf etmeyin, kaynaklarınızı insanların faydasına olan işlere harcayın. Devlet adamlarımız bu zihniyeti benimserse eğer Türkiye ayağa kalkacaktır. Her alanda atılım yapacaktır.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞME

Saadet Partimizle ilgili olarak son zamanlarda medyada bir takım fikirler gündeme getiriyor. Herkes kendine göre bir rol biçiyor ama her ne hikmetse Saadet Partisi’ni dışarıdan dizayn etmeye çalışanlar bu konuda Saadet Partisi’nin fikirlerine başvurmaya da önem vermiyorlar.

Muhterem arkadaşlar Sayın Cumhurbaşkanı, Sn. Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaret etti. Bu ziyaretten memnun olduk. Sn. Cumhurbaşkanı’nın herkesle temas kurması gerekir. Fakat üzülerek görmekteyiz ki bu ziyaret çok farklı noktalara çekiliyor. Bu bir taraftan hadsizlik bir taraftan da husumetin tezahürüdür. En hafif tabiri ile ayıptır. Bundan dolayı ben, Saadet Partisi ile ilgili olur olmaz fikirler ortaya atanları izana davet ediyorum. Efendim neymiş; Saadet Partisi’nin bugünkü yöneticileri Erbakan hocamızın kemiklerini sızlatıyormuş. Ey sakallı Hüsnü Erbakan Hocamızın o dönemde söylediklerine bir kulak ver bakıyım. Erbakan Hocamızın videolarını, izlesinler yaptığı uyarılara kulak versinler. Eğer arzu ederlerse biz de kendilerine güzel bir arşiv de gönderebiliriz.

ANA GÖRÜŞÜMÜZ MİLLİ GÖRÜŞTÜR

Saadet Partimizin ana görüşü Milli Görüştür, Saadet Parti'miz hiçbir zaman Milli Görüş'ten milim ayrılmamıştır! 

Bazı gazeteciler, köşe yazarları ve siyasiler, Ak Parti'ye muhalefet edeceğim derken, dini değerlerimize, inançlarımıza saygısızlık ediyor. Ak Parti'ye muhalif olmakla, bu değerlere muhalif olmayı birbirine karıştırıyorlar. Ayrıca bu arkadaşlar muhalif olmak yerine siyasi karşıt olmayı tercih ediyorlar. Ak Parti'nin en büyük güç kaynağı tam da bu çevrelerdir.

Vatandaşın, geçmiş dönemde yaşadığı tecrübelerden kaynaklı korkularını hiçe sayan bu anlayış, Ak Parti'nin mağdur söylemine en büyük katkıyı veriyor.

'MUHALEF ETMEMİZİN AMACI...'

Muhalefet demek, bir iktidarın yanlış icraatlarını düzeltmek, doğrularında ise yardımcı olmaktır. Muhalefet etmenin amacı ülkemizin ve insanlığın faydasına adım atmaktır. Çözüm önerimiz kardeşlik iklimini tesis edelim" ifadelerini kullandı. 

Basın toplantımıza bir çağrıda bulunarak son vermek istiyorum diyen Karamollaoğlu, Yunus Emre'nin sözleriyle toplantısını sonlandırdı: 

Türkiye kutuplaştı, kamplaştı, milletimiz arasında gerilim çok fazla arttı. Gelin elbirliği ile gerilimi azaltalım. Muhataplarımızı, hainlikle, terörle itham etmeyelim. Unutmayalım ki partiler birbirinin düşmanı değil rakibidir.

Yunus Emre’nin dediği gibi;

“Gelin tanış olalım

İşi kolay kılalım

Sevelim sevilelim

Dünya kimseye kalmaz”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.