Partisinin ve şahsının 8 yıldır saldırı altında olduğunu söyleyen Erdoğan: Fitili ilk Gezi'yle ateşlediler

'Gezi olaylarındaki amaç neyse, ekonomik saldırılardaki amaç da odur.'

Partisinin ve şahsının 8 yıldır saldırı altında olduğunu söyleyen Erdoğan: Fitili ilk Gezi'yle ateşlediler
08 Temmuz 2021 Perşembe 14:40

banner225

Partisinin genel merkezinde düzenlenen "AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı"na katılan Erdoğan'ın hedefinde yine Gezi eylemleri vardı.  

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

Rahmetli Menderes'ten beri kendi değerlerine saygılı herkesin yanında yer alan milletimiz bize de yeri geldiğinde canı pahasına sahip çıkmıştır.

İktidara geldiğimizde milletimiz ne istiyorsa onu yapacağız demiştik. Girdiğimiz her seçimde milletimize güvendik. Sırtını karanlık mahfillere dayayarak efelenenler sandıkta dersini aldı.

Özellikle son 8 yıldır partimizin ve şahsımızın yaşadığı kesintisiz saldırı sürecinden milletimizden aldığımız güçle dimdik çıkmayı başardık. Fitili ilk Gezi olaylarıyla ateşlediler. 

15 Temmuz, tarihimizin en büyük ihanet kalkışmasından biridir.

Yeni hedef, ekonomimizdi. Gece yarısı operasyonları ile kuru hareketlendirerek, ülkemizi ekonomik krizlerin altında ezmek için atağa kalktılar. Biz tabi yurt dışındaki altınlarımızın tamamını ülkemize getirerek, döviz rezervimizi güçlendirerek önlemimizi almıştık.

'GEZİ OLAYLARINDA AMAÇ NEYSE, EKONOMİK SALDIRILARDAKİ AMAÇ DA ODUR'

Önlemlerimiz ve güçlü ekonomi politikalarımız ile bu süreçleri de hamdolsun atlattık. Gezi olaylarındaki amaç neyse, ekonomik saldırılardaki amaç da odur. Çukur olaylarındaki amaç neyse, kur saldırılarındaki hedef aynıdır. Biz kurulan tuzaklara hangi karşılıkları vermişsek, ekonomide de aynı mukabeleyi ortaya koyduk.

Salgının küresel düzeydeki seyrine ve ekonomideki gelişmelere bakarak milletimiz için ilave destek adımları da atabiliriz. Ülkemizi hedeflerinden koparmayacak, halkımızın geleceğine umutla bakmasını sağlayacak politikalar sürdürmeye devam edeceğiz. Gençlerimize sesleniyorum, müsterih olun. Bu ülkede hiçbir birey, hiçbir kimse sahipsiz değildir.

SEÇİMLER

2023 seçimlerine işaret eden Erdoğan, "Başarmak dışında alternatifimiz yoktur" dedi:

Dünyanın siyasi, diplomatik, ekonomik ve askeri olarak en güçlü ülkeleri arasına girmek için 2023 virajını kazasız belasız dönmemiz gerekiyor. 2023 seçimleri bu bakımdan çok önemli hale gelmiştir. Karşımızdakiler de bu durumun farkındalar ve tüm güçleriyle 2023 için hazırlanıyorlar.

Muhalefetin giderek pervasızlaşan, çirkinleşen, özellikle arsızlaşan, buram buram kin ve nefret kokan üslubu aslında 2023’le ilgili telaşlarını da ele veriyor.

Seçimlere kadar önümüzde yaklaşık 2 yıllık bir vakit var. Başarmak dışında bir alternatifimiz yoktur.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.