Numan Kurtulmuş: Ekonomideki sıkıntıları muhalefet kadar görüyoruz

AKP’li Kurtulmuş, 'vatandaşlarımız ciddi birtakım sıkıntıları çekiyor ama en az muhalefetin gördüğü kadar bunları görüyor ve bunların giderilmesi için canla başla gayret sarf ediyoruz’ dedi.

Numan Kurtulmuş: Ekonomideki sıkıntıları muhalefet kadar görüyoruz
19 Aralık 2021 Pazar 11:19

banner255

AKP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde Mahalle Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'da AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, konuştu.

Türkiye’nin ekonomide dışa bağımlı bir ülke olarak yoluna devam edemeyeceğini ve sıcak para üzerinden yabancı malların satıldığı bir ülke haline gelemeyeceğini ifade eden Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ya bu istikamette yürüyeceksiniz yani dışarıdan gelen malları alacak. Faizleri yüksek bir şekilde vererek içeride bir şekilde paranın olmasını temin edeceksiniz, bu bir yoldur. Ya da milletçe, alın teriyle, kol gücüyle, fikir ve zihin gücüyle üretecek, ihraç edecek ve dünya milletleriyle rekabet ederek dünya milletlerinden para kazanacaksınız ve böylece kasalarınızı dolduracaksınız. Türkiye ikinci istikameti tercih etmekte ve o istikamette yürümektedir.”

KURTULMUŞ: BU YOL BAĞIMSIZLIK YOLUDUR

Kurtulmuş, Türkiye'nin istihdamda, pandemi öncesindeki döneme dönen, 24 milyon istihdam seviyesine ulaşmış bir ülke olarak yoluna devam edeceğini savunarak şu değerlendirmeyi yaptı:

“Kapasite kullanım oranları ciddi bir şekilde yükseldi, yükselmeye devam edecek. Bütün bunların için söylüyorum? Evet, ekonomide sorunlar var. Vatandaşlarımız ciddi birtakım sıkıntıları çekiyor ama en az muhalefetin gördüğü kadar bunları görüyor ve bunların giderilmesi için canla başla gayret sarf ediyoruz. Ancak üreten, çoğaltan, istihdam üreten, ihracat yapan, yatırım yapan bir Türkiye olma istikametinde asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü bu yol bağımsızlık yoludur. Eğer kendiniz üretirseniz, eğer kendinizi ihracatınızı yaparsanız, mallarınızı, ürünlerinizi rekabetçi bir duruma getirirseniz. Dünyada etkin bir ülke olursunuz.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.