Metiner'den AKP'yi karıştıracak iddia

AKP'li Mehmet Metiner, kamu bankalarına yapılan tartışmalı atamaların ardından ortalığı karıştıracak bir iddiada bulundu.

Metiner'den AKP'yi karıştıracak iddia
17 Haziran 2020 Çarşamba 10:19

banner225

Kamu bankalarına yapılan atamalar Türkiye gündemindeki yerini korurken AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner'in ortaya attığı iddia yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. 

15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgürü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında İstanbul'a yanında bir bakanla geldiğini iddia eden Metiner, ismini vermediği bakanın o gece kayıplara karıştığını söyledi. 

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Metiner, şunları yazdı:

"15 Temmuz akşamı İstanbul’a birlikte indiğimiz bir bakanımız o gece kayıplara karıştı. O eski bakan şimdi devlet bankalarımızdan birine yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Bu kıssadan nasıl bir hisse çıkar bilmiyorum. Bildiğim siyasetin işine akıl sır ermiyor."

Metiner’in hedef aldığı  isimler arasında eski “devlet bakanlığı” yapmış olanlar AKP’li Faruk Çelik, 21, 22, 23, 24, 25, 26. Dönem milletvekili ve Çalışma-Sosyal Güvenlik Bakanı, Devlet Bakanı, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı görevini yürüttü. Çelik şu an Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi...

Ayrıca AKP’li Eski Bakan Abdülkadir Aksu da Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı. 59. Hükûmet'te İçişleri Bakanı ve TBMM 22. 23. ve 24. Dönem AKP İstanbul milletvekillerinden.


İşte Metiner'in o mesajı:


Kaynak: Gerçek Gündem

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.