Meclis’te bu kez kadın vekiller kavga etti, erkek vekiller ayırdı

Bütçe görüşmelerinde, AKP'li Bahar Ayvazoğlu'nun CHP'li vekillerin üzerine yürümesi üzerine kadın vekiller arasında çıkan arbedeyi erkek milletvekilleri araya girerek ayırmak zorunda kaldı.

Meclis’te bu kez kadın vekiller kavga etti, erkek vekiller ayırdı
17 Aralık 2021 Cuma 10:27

banner255

2022 yılı merkezi yönetim bütçe kanun teklifinin maddeleri görüşüldüğü Meclis Genel Kurulu, bu kez kadın milletvekillerinin kavgasına sahne oldu.

Bütçe görüşmelerinin 11. gününde söz alan AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, 10 dakikalık konuşmasının büyük bölümünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li milletvekilleri ve CHP'yi hedef aldı.

Ayvazoğlu'nun ağır sözleri üzerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, salondaki tüm CHP milletvekilleri için 2'şer dakika sataşmadan söz istedi.

Meclis Başkanvekili Haydar Akar da bu talebi olumlu karşılayınca iktidar ve muhalefet vekilleri arasında gerginlik yaşandı.

AKP’LİLER CHP’Lİ VEKİLLERİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Sözcü’nün haberine göre Meclis Başkanvekili Akar, oturuma ara verdiği sırada önce MHP ve CHP arasında tartışmalar yaşandı. Bu sırada AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ile İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, CHP sıralarındaki Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca'nın üzerine yürüdü.

ERKEK VEKİLLER AYIRDI

AKP ve CHP'li kadın vekiller arasında yaşanan kavga ve arbedeyi araya giren erkek milletvekilleri ayırdı.

MECLİS BAŞKANVEKİLİNDEN UYARI: SONA GELDİK, SÖZLERİNİZE DİKKAT EDİN
Oturumun tekrar açılması ardından Başkanvekili Akar, yoğun bütçe maratonunun son günlerinde milletvekillerinin konuşmalarına özen göstermesini istedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.