Konuşma yasağı iddiası tekrar gündemde: 21 Mart'tan beri kamera karşısına geçmedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye konuşma yasağı getirildiği iddialarını bu kez de Prof. Dr. Şenol Babuşçu gündeme taşıdı.

Konuşma yasağı iddiası tekrar gündemde: 21 Mart'tan beri kamera karşısına geçmedi
03 Nisan 2022 Pazar 10:54

Eski Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol Babuşçu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye konuşma yasağı koyduğu iddiasını gündeme getirdi.

Babuşçu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanı'nın, son dönemde yaptığı skandal açıklamalarla eleştirilerin odağı haline gelen Bakan Nebati’ye ‘konuşma’ yasağı koyduğu ileri sürüldü. Erdoğan’ın Nebati’yi sert bir şekilde uyardığı ve basına açıklama yapmamasını ve toplantılarda konuşmamasını istediği iddia edildi" ifadesini kullandı. 

Nebati, en son 21 Mart'ta Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'nde Anadolu Yayıncılar Derneği'nce düzenlenen "Anadolu Soruyor" programında ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtlamıştı. O tarihten itibaren kameralar karşını geçmeyen Nebati'nin sosyal medya hesabından paylaşımlar yapıyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.