KONDA'dan Berat Albayrak açıklaması: Çatlağın...

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının iktidar bloğunda bir çatlağa işaret ettiğini ve Albayrak’ın istifa şeklinin de bu çatlağın Saray’a kadar ulaştığının göstergesi olduğunu söyledi.

KONDA'dan Berat Albayrak açıklaması: Çatlağın...
09 Kasım 2020 Pazartesi 17:50

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının iktidar bloğunda bir çatlağa işaret ettiğini ve Albayrak’ın istifa şeklinin de bu çatlağın Saray’a kadar ulaştığının göstergesi olduğunu söyledi. 

t24'ten Murat Sabuncu ile Sayıların Dili'nde konuşan Ağırdır; Albayrak’ın istifa ediş biçimine bakıldığında kendi rızasının dışında faktörlerin de öne çıktığını belirten Ağırdır, “Albayrak bu gücü çok sevdi. ‘Küçük Erdoğancılık’ da oynadı. Dolayısıyla siyaseti kalıcı olarak terk edeceğini sanmıyorum, belki de içerideki gerilimden en az hasarla çıkma çabası. Çünkü özür dileme yok. İstifa mektubuna baktığımızda da şoven söylemleri devam ediyor”  dedi. 

Albayrak'ın ekonomi yönetiminde Cumhurbaşkanlığına bağlı ekonomi kurmaylarının da etkili olduğunu hatırlatan Ağırdır, istifa kararının bireysel bir karar olmasının mümkün olmadığını dile getirdi. İstifa kararı için yapılan 'ABD seçim sonuçlarına göre pozisyon almaya yönelik bir hamle’ yorumlarını gerçekçi bulmadığını belirten Ağırdır, “Öyle olsaydı, Albayrak’ın istifası böyle olmazdı” dedi.  

Albayrak’ın istifa metnine de dikkat çeken Ağırdır, metinde yer alan "At izi it izine karıştı, Cenab'ı- Allah sonumuzu hayreylesin" sözlerine dikkat çekerek, önümüzdeki dönemlerde iktidar bloğu içinde ‘at izi, it izi’ tartışmasının yaşanacağını söyledi. 


Kaynak: Gerçek Gündem

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.