Kılıçdaroğlu: RTÜK bu devrin ekonomik terör aparatlarından biri

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'kaçış planı' açıklamasından dolayı kanallara ceza veren RTÜK için, 'RTÜK, bu devrin ekonomik terör aparatlarından biridir' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: RTÜK bu devrin ekonomik terör aparatlarından biri
30 Mayıs 2022 Pazartesi 18:17

banner255

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin TÜRGEV ve Ensar Vakfı üzerinden Amerika'ya para aktarılmasını açıkladığı videoyu eş zamanlı yayınlayan Tele1, KRT TV, Flash ve Halk TV’ye para cezası veren Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada gösterdiği belgeleri hatırlatarak, "Tabii her taraf belge dolu olunca, baktılar olmuyor, RTÜK üzerinden de beni yasaklamaya giriştiler. Ki RTÜK, bu devrin ekonomik terör aparatlarından biridir; sadece bu!" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Yoksullaştırma şiddetin, terörün en kötüsüdür. Bu Saray, halkı yoksullukla terörize etmektedir. Bu yoksullaştırma terörü sürerken, Saray evlatları vakıflar üzerinden yüzlerce milyon dolarlarla oynuyor. Baba “Eeey Amerika” edebiyatında, evlatlar dolar transferlerinde… Belgeler ortaya çıkınca, emir verildi, atanmışlar aHaber’e koştu. Tabii her taraf belge dolu olunca, baktılar olmuyor, RTÜK üzerinden de beni yasaklamaya giriştiler. Ki RTÜK, bu devrin ekonomik terör aparatlarından biridir; sadece bu! Gelelim “Kılıçdaroğlu susturulabilir mi?” sorusuna. Senin paramiliterlerin, mafyaların, derin devlet müptezellerin, kullanışlı aparatların beni durduramaz. Ey Saray, senin meselen bana kimin, neyi izin vereceği değildir; senin meselen, beni durdurabilecek gücünün olmamasıdır!"


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.