Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye 'NATO' yanıtı: Ne kadar samimiler görmek isterim

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin 'NATO’yla var olmadık, NATO’suz da yok olmayız' sözlerine sosyal medya paylaşımıyla yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye 'NATO' yanıtı: Ne kadar samimiler görmek isterim
26 Mayıs 2022 Perşembe 22:40

banner255

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin NATO’yla ilgili sözlerine atıf yaparak, “Bahçeli de NATO’dan çıkmayı önermiş. NATO Türkiye için gereklidir ancak iktidar olarak ne kadar samimiler görmek isterim” dedi.

'KUVAYİ MİLLİYE RUHUYLA DESTEKLEYECEĞİZ'

Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bugün yaptığı paylaşımda, Devlet Bahçeli’nin “Türkiye çaresiz değildir. Eğer şartlar içinden çıkılmaz hale bürünürse NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır. NATO’yla var olmadık, NATO’suz da yok olmayız” sözlerine atıfta bulundu.

Kılıçdaroğlu, AKP ve MHP’ye şöyle seslendi:

“Bahçeli de NATO’dan çıkmayı önermiş. NATO Türkiye için gereklidir ancak iktidar olarak ne kadar samimiler görmek isterim. ABD Yunanistan’ı üslerle doldurdu. Hedefleri net. Türkiye’deki ABD askeri tesislerini kapamayı getirsinler Meclis'e, Kuvayi Milliye ruhuyla destekleyeceğiz.

Biz, neoliberalizme karşı olduğumuz kadar toprağımızda yabancı askere de karşıyız. Gerekeni yapmaya hazırız. Peki siz hazır mısınız iktidar sahipleri? Bu da sizin samimiyetinizin turnusol kağıdı olsun. CHP hazırdır, bekliyoruz.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.