Kılıçdaroğlu: Gecenin en karanlık anındayız, yani şafak sökmek üzere

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 2022'nin barış ve kucaklaşmanın yılı olacağı mesajı verdi, "Gecenin en karanlık anındayız, yani şafak sökmek üzere..." dedi.

Kılıçdaroğlu: Gecenin en karanlık anındayız, yani şafak sökmek üzere
31 Aralık 2021 Cuma 13:14

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yıl mesajı yayınladı. 2021 yılının Türkiye ve dünya açısından iç açıcı olmadığını, korona virüsü salgını ve ekonomik buhranın etkisini artırdığını dile getiren Kılıçdaroğlu, artan döviz kurlarına ve ekonomik krize de değindi.

“Öyle ki döviz kurunun her gün, hatta her saat rekor yenilediği günler halkımızı yoksulluğa mahkum etmiştir. Saray Hükümetinin bir avuç yandaşı için sırt çevirdiği milletimize, Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimiz, 'Sosyal Devlet' ilkesine tam bir bağlılıkla sahip çıkmış, 'Kara Kış' boyunca çıkmaya da devam edecektir” diyen Kılıçdaroğlu'nun yeni yıl mesajı şöyle:

'2021'İ MEB KAPISINA TAKILAN ASMA KİLİT İLE UĞURLUYORUZ'

Bu yıl ekonomimiz gibi demokrasimiz de her gün yeni bir darbe aldı. Boğaziçi Üniversitesi’nin demir kapısına kelepçe vurulması ile 'Merhaba' dediğimiz 2021 yılını, Milli Eğitim Bakanlığı kapısına takılan asma kilit ile uğurluyoruz. Ancak milletimiz unutmasın ki, gecenin en karanlık anındayız, yani şafak sökmek üzere...

'2022 UMUDUN, BİRLİKTELİĞİN, BARIŞIN YILI OLACAK'

2022 yılında başta gençler ve kadınlar olmak üzere, çiftçiyle, emekliyle, esnafla, sanayiciyle, apartman görevlileriyle, devletine bağlı namuslu bürokratlarla el ele vereceğiz. Güzel Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak üzere çıktığımız bu yolda, inanıyorum ki, milletimizle birlikte zafere ulaşacağız. İnanıyorum ki 2022, umudun yılı olacak. İnanıyorum ki 2022, birlikteliğin yılı olacak. İnanıyorum ki 2022, barışın, kucaklaşmanın yılı olacak. İnanıyorum ki 2022, insan onuruna yaraşır bir yaşamın yılı olacak. İnanıyorum ki 2022, demokrasi zaferinin yılı olacak. İnanıyorum ki 2022, liyakatin, şeffaflığın, kuvvetler ayrılığının, kirlilikten arınmış namuslu siyasetin yılı olacak. İnanıyorum ki 2022, ‘Yaşasın tam bağımsız Türkiye’ diyen gerçek vatanseverlerin yılı olacak.

'YETER Kİ MİLLETİMİZ ‘YETER’ DESİN'

Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırdığımızda, milletimiz demokrasi ve hukukun üstünlüğüyle; çiftçimiz tarlasıyla; evlatlarımız bilimle, çağdaş ve laik eğitimle buluşacak. 2022 milletimizin ayağa kalktığı, görkemli Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına hazırlandığı bir yıl olacak. Yeter ki milletimiz “Yeter” desin. Bu duygu ve düşüncelerle, terörle mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize mutlu bir yaşam diliyorum. 2022 yılının, ülkemiz, bölgemiz ve tüm dünyaya sağlık ve huzur getirmesini diliyorum. Tüm milletimizin yeni yılını, yürekten kutluyorum."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.