Kılıçdaroğlu, Erdoğan zammı geri çekene kadar elektrik faturasını ödemeyecek

Kılıçdaroğlu sosyal medyadan elektrik faturalarının yüksek gelmesinin nedenini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan zammı geri çekene kadar elektrik faturasını ödemeyecek
09 Şubat 2022 Çarşamba 23:17

banner255

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Erdoğan 31 Aralık'ta imzaladığı zamları geri çekene kadar bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya platformu Twitter'dan "Sevgili Halkım, Bu akşam saat 22.00'de önemli bir konuyu konuşmak üzere sizi evime davet ediyorum. Burada buluşmak üzere..." diyerek yaptığı çağrının ardından konuştu. Kılıçdaroğlu, son dönemlerde elektrik faturalarının yüksek gelmesi sebebiyle "Neden elektrik faturalarınız şişirildi?" sorusunu yanıtladı. 

Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle:

Bu akşam uzun zamandır dile getirdiğim, Saray'a fon oluştur diye defalarca çağrı yaptığım, kara kış şartları ve faturalarla ilgili bazı ivedi tedbirleri sizlerle paylaşacağım. 

Çok zor zamanlardan geçtiğimizi biliyorum. Durumun buraya gelmemesi için bu vurdum duymazlara aylarca seslendim. Bu Saraylılar temel bir hak olan haysiyet hakkını ve insana yaraşır bir yaşam hakkını sizlere tanımıyor. Saraylılara zengin hayatın tadını çıkarırken; milyonlarca insan artan hayat pahalılığına tahammül etmeye çalışıyor. Aylarca kara kış fonu çağrısı yaptım, dinlemediler. 

Geldik fırtınaya. Öncelikle neden bunlar başımıza geliyor onu netleştirmek istiyorum. Sonrada acil önlemleri açıklayacağım. 

ELEKTRİK ÖZELLEŞTİRMELERİNDE BEŞLİ ÇETEYİ GÖRECEKSİNİZ

Elektrik özelleştirmelerine bakacak olursanız çok tanıdık isimleri göreceksiniz. Beşli çeteyi orada göreceksiniz. O çete ne yaptı? Soydu, süpürdü. Bu soygun biraz uzun hikaye. Ama çok isterlerse onu da anlatırız. 

Soru şu: Ne yapılıyor bu paralarla? Size son videomda on binlerce trolden bahsettim. Finanse edilen yandaş medyadan bahsettim. Eğitim vakfı maskeli paralel yapılardan, Saray yaşamından bahsettim. 

İşte bu paralar, sizin cebinizden ödeniyor. Eskiden de ödeniyordu ama tek bir farkla. Artık kasa ekside. Elinizdeki, avucunuzdakini artık çok hızlı almak zorundalar. Tekrar ediyorum kasa ekside. 

Isparta'da ne oldu? Elektrik veremediler koca şehre. Bakın orada hangi çetenin var olduğuna? Bu çeteler altyapıyı kışa hazırlamadıkları gibi Isparta'ya giden yollarda onların olduğu için yolları da açmadılar. 

Bu arada yeni altın hareketlerini de bekleyin. Sizi soyup soğana çevirirlerken; bir iki algı manipülasyonu adımını da Erdoğan'a aktaracaklar bugünlerde. Güya büyük lider Erdoğan, müdahale edecek bu gidişata. 

Bıkmadılar bu algıcılıktan. 

ELEKTRİK FATURALARINDA KDV'Yİ YÜZDE 1'E İNDİRİN

Fon için artık çok geç. Artık hızlıca kan kaybını durduracak önlemler alınmalı. Elektrik faturaları üzerinde iki çeşit vergi var: yüzde 5 elektrik ve hava gazı tüketim vergisi, yüzde 18 KDV. Yaza kadar KDV yüzde 1 olarak uygulanırsa vatandaşın 350 liralık faturasında yaklaşık 50 liralık bir avantajı olacak.  

Buradan saraya seslenmek istiyorum. Derhal, KDV'yi yüzde 1'e indirin. Senden bir çözüm beklentimiz yok, sen bizi dinle kanamayı durdur gerekeni biz zaten iktidara gelince yapacağız. 

Ayrıca 31 Aralık gecesi imzaladığın elektrik zamlarını da geri al. Faturalar 31 Aralık öncesine dönsün. Bu zammı sen yaptın, geri almasını da bileceksin. Bu zulümden vazgeç.

Bir de pandemide IBAN vermesini biliyorsun, bu kez de halk zorda. Halkımıza çağrı yapıyorum: @RTErdogan yazın İBAN numaranız ile birlikte faturanız gönderin, hatta bir de etiket ekleyin: #Sırasende . Çünkü bu kez sıra kendisinde. 

Bakalım siz IBAN gönderince beyefendi ne yapacak. 

Son olarak da buradan halkın belediyelerine seslenmek istiyorum: Askıda fatura hareketini asgari ücretin altında gelire sahip ailelere odaklamanızı istiyorum. 

Halkın belediyeleri olarak halkın yanında olalım. Olmaz isek Allah korusun ama: bu kış, açlık ölümleri ile bile karşılaşabiliriz. 

Geceyi iki çift laf sözlerle kapatayım: Erdoğan 31 Aralık'ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben, bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim. Bu da böyle biline. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.