Kılıçdaroğlu, elektriği kesilen bir aileyi daha ziyaret etti: Hiçbirimiz aydınlıkta değiliz

Elektriği kesilen bir aileyi ziyaret eden Kılıçdaroğlu, ‘Eğer bu ülkede bir aile elektrik borcunu ödeyemiyorsa bir sorun var demektir. Kimse keyfinden ‘borcumu ödemiyorum’ demez’ dedi.

Kılıçdaroğlu, elektriği kesilen bir aileyi daha ziyaret etti: Hiçbirimiz aydınlıkta değiliz
24 Nisan 2022 Pazar 13:53

banner255

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Mamak'ta borcunu ödeyemediği için elektriği kesilen bir aileyi ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Bir kişi karanlıkta kalıyorsa hiçbirimiz aydınlıkta değiliz" dedi. Türkiye’nin derin bir trajediyle karşı karşıya olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Dünyanın değişmesi lazım Türkiye’nin de değişmesi lazım. Bir değişime ihtiyacımız var. Birlikte yaşamaya, huzura ihtiyacımız var. Bizim evlatlarımıza gençlerimize borcumuz var. Daha güzel bir Türkiye’yi onlar için inşa etmek istiyoruz” vurgusunu yaptı.

‘BİR DEĞİŞİME İHTİYACIMIZ VAR’

Kılıçdaroğlu, açıklamasında şunlara dikkat çekti:

"Elektriği uzun süredir kesilen bir aileyle birlikteydik. Ailenin iki güzel evladı var. Yaşanan trajedi onların kaderi değildir. Eğer bu ülkede bir aile elektrik borcunu ödeyemiyorsa bir sorun var demektir. Kimse keyfinden ‘borcumu ödemiyorum’ demez. Ya yiyecek ya elektrik faturasını ödeyecek. Geliri bu kadar sınırlı. Yemeğini yediği zaman elektrik borcunu ödeyemiyor. Ve dolayısıyla Türkiye böyle derin bir trajediyle karşı karşıya. Dünyanın değişmesi lazım Türkiye’nin de değişmesi lazım.

Bir değişime ihtiyacımız var. Birlikte yaşamaya, huzura ihtiyacımız var. Bizim evlatlarımıza gençlerimize borcumuz var. Daha güzel bir Türkiye’yi onlar için inşa etmek istiyoruz. Onlara karşı sorumluluğunu bütün siyasetçilerin yerine getirmesi lazım. Böyle bir sorumluluktan hiç kimse kaçınamaz.

‘EĞER BİR KİŞİMİZ KARANLIKTA KALIYORSA HİÇBİRİMİZ AYDINLIKTA DEĞİLİZ’

Bu milletin karakteri değişimden yanadır. Değişimin garantisi milletin karakteridir. Değişimi gerçekleştireceğiz. Bu millet zulme karşı kulaklarını tıkamaz. Biz birbirimize emanetiz. Birimiz bir zorlukla karşılaşıyorsak hiçbirimiz rahat değiliz. Eğer bir kişimiz karanlıkta kalıyorsa hiçbirimiz aydınlıkta değiliz.

‘5’Lİ ÇETEYE DÜNYANIN MİLYARLARINI AKTARIYORSUNUZ’

Eğer siz elektriği kesip insanları karanlığa mahkum ediyorsunuz, 5’li çeteye dünyanın milyarlarını aktarıp elektriği kesiyorsanız o zaman bir sorunumuz var demektir. Devlet 5’li çetelere kaynak aktarmak için değil vatandaşın elektriği kesilmesin diye, vatandaşın evinde rahat oturması, gezmesi gülmesi için vardır sosyal devlet."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.