Kılıçdaroğlu: 2022'de önceliğim mutfak ekonomisini korumak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ev hanımlarıyla yaptığı görüşmelerden bölümler içeren videoyu sosyal medya hesabından paylaşarak, hedefini aktardı.

Kılıçdaroğlu: 2022'de önceliğim mutfak ekonomisini korumak
02 Ocak 2022 Pazar 21:05

banner225

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “2022 yılında önceliğim mutfak ekonomisini korumak olacak. Saray güdümünde mutfak ekonomisine zarar veren kurumlara önerim bolca zincir ve kilit depolamalarıdır, çünkü mutlaka tanışacağız” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, ev hanımlarıyla bugün yaptığı görüşmeden bölümler içeren bir videoyu, “2022 yılında önceliğim mutfak ekonomisini korumak olacak. Saray güdümünde mutfak ekonomisine zarar veren kurumlara önerim bolca zincir ve kilit depolamalarıdır, çünkü mutlaka tanışacağız” notuyla sosyal medya hesabında paylaştı.

Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı videoda ev hanımlarının şu sözlerine yer verildi:

- “Ne yapacağımızı şaşırdık. Bir karanlıktayız. Bize yardım edecek bir el bulamıyoruz. Biz, çocuklarımıza mahcup oluyoruz. Çocuklarımız bize mahcup oluyor. Evimizi döndüremiyoruz. İş yok, çocuklarımız işsiz.

- Benim de işsiz evladım var. Kirada oturuyorum. Ben de çok zor şartlarda yaşıyorum. Sürekli karanlığa gidiyoruz, artık yeter.

- 2 bin 250 lir maaşla geçinmeye çalışıyorum, eşim engelli. Akşam saatlerini bekliyoruz pazar için, onu da yapamıyoruz. Eskiden kalan yağları yemeğimize damlatmak zorunda kalıyoruz.

- Ben üç çocuk annesiyim. Eşim özel sektörde çalışıyor. Çocuklarıma istediği gibi eğitim aldıramıyorum.

- Evden atıldım. Sağ olsun bir hayırsever bize ev verdi. Ama doğal gazımızı açtıramadık. Dün yağ almak için komşudan 30 milyon (30 lira) para aldım, çocuklarıma yemek yapmak için. Süt bile alamıyorum. Bu hükümet artık gitsin. Yoksa millet artık gidiyor.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.