Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır programı netleşti

Daha önce iki defa ertelenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır programı netleşti. Kılıçdaroğlu, çeşitli temaslarda bulunacak, STK’ler ve halkla bir araya gelecek.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır programı netleşti
09 Mart 2022 Çarşamba 16:58

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, daha önce iki kez ertelenen Diyarbakır ziyareti netleşti. CHP’nin “Kadim Şehirde Kadim Birliktelik İçin Geliyoruz” sloganıyla duyuruldu programda Kılıçdaroğlu, 10-11 Mart tarihlerinde Diyarbakır’da çeşitli temaslarda bulunacak, halkla bir araya gelecek kanaat önderleri ve muhtarlara toplantı yapacak.

CHP’nin açıkladığı programa göre bugün akşam saatlerinde Ankara’dan hareket edecek olan Kılıçdaroğlu, saat 21.05’de Diyarbakır’da olacak. Kılıçdaroğlu’nun programları yarın sabah (10 Mart) Kanaat Önderleri ve kadınlarla kahvaltıda bir araya gelmesi ile başlıyor. Saat 10.30’da esnaf ziyaretinde bulunacak olan Kılıçdaroğlu ardından Sezai Karakoç Kültür Merkezinde üye katılım törenine katılacak. 

'ÖZEL ZİYARETİN' KİMİNLE OLACAĞI NET DEĞİL

Üye katılım töreninin ardından STK, Muhtarlar ve Kanaat Önderleri ile bir araya gelecek olan Kılıçdaroğlu’nun programında saat 17.00’da ‘Özel ziyaret’ gerçekleştireceği belirtildi. 'Özel ziyaretin' Demirtaş ailesine yapılacağı ihtiamli konuşuluyordu ancak Demirtaş ailesi bu bilgiyi teyit etmedi. Kılıçdaroğlu'nun HDP binası önündeki aileleri ziyaret edebileceği de söyleniyor. Bu konuda henüz kesin bir bilgi verilmedi.

Akşam saat 18.30’da Gençlik Buluşmaları toplantısına katılacak olan Kılıçdaroğlu, diğer gün Yamaç Aşireti yetkilileri ile bir araya gelecek. 

Bu programın ardından Kılıçdaroğlu DİTAM’da Tigris Söyleşileri toplantısına katılacak. Basına kapalı olacak olan bu toplantıda Kılıçdaroğlu’na Kürt meselesi başta olmak üzere birçok konuda sorular yöneltilecek. Kılıdaroğlu ardından Urfa'nın Siverek ilçesinde gerçekleşecek olan üye katılım toplantısının ardından Urfa Havalimanından İstanbul'a hareket edecek.

HDP EŞ GENEL BAŞKANLARI DA DİYARBAKIR'DA OLACAK

Kılıçdaroğlu'nun yarınki Diyarbakır ziyareti sırasında, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar da kentte olacak. Buldan ve Sancar, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, DBP Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır ile Kurdi İttifak partilerinin başkanları, yarın Diyarbakır'da yapılacak basın toplantısıyla 2022 Newroz Deklarasyonu'nu açıklayacaktır.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.