Karamollaoğlu: Kılıçdaroğlu bir babayiğit

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Mustafa Balbay’a konuştu: Kılıçdaroğlu bir babayiğit. Partisini herkesle diyalog kurabilecek noktaya getirdi.

Karamollaoğlu: Kılıçdaroğlu bir babayiğit
14 Aralık 2021 Salı 11:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay’a gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için "Yolun başında Amerika’ya, İsrail’e sözler vermiş, düşe kalka onları tutmaya çalışıyor" diyen Karamollaoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise bir babayiğit olduğunu belirterek "Partisini herkesle diyalog kurabilecek noktaya getirdi" dedi.

‘EKONOMİNİN ÇIĞIRINDAN ÇIKMASINI ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL’

Ekonomi ve siyasete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, şu açıklamaları yaptı:

"Ekonomideki çığırından çıkmışlığı asla açıklamak mümkün değil. Bunun adı akıl dışılık, iş bilmezlik. Bütün kurumları sat, devleti sat, sonra böyle açıklamalara gir, olmaz. 

İki ayak var: Üretim ve asgari ücret. Bugünkü koşullarda asgari ücretin 12 bin lira olması gerekir. Her yıl asgari ücrete gerçek enflasyonun yüzde 10 üstünde zam yapılırsa 56 yılda, açlık sınırından yoksulluk sınırına gelinir.”

‘TUTTURMUŞ ‘FAZİ HARAM’… YÜZDE 20’Sİ HARAM DA 15’İ DEĞİL Mİ?’

“Tutturmuş “Faiz haram.” Yüzde 20’si haram da 15’i değil mi?”

Tayyip Bey’in öyle geniş ufku da yoktur. Durumunu, koltuğunu korusun hepsi o kadar. Yolun başında Amerika’ya, İsrail’e sözler vermiş, düşe kalka onları tutmaya çalışıyor.

Şimdi Yeniden Refah Partisi’ne bir destek var. Bu belli. Yasaya göre kapatılan partinin adında parti kurulamaz. Bu da açık. Bakalım, mahkemeye verdik. Fatih Bey’e (Erbakan) partide yer verdik, böyle bir tercih yaptı.

Baraj tartışmalarına son vermek için bunu yüzde 1’e indirmek uygun olur.”

‘KILIÇDAROĞLU BİR BABAYİĞİT, CHP’Yİ HERKESLE DİYALOG KURABİLECEK HALE GETİRDİ’

“Kılıçdaroğlu bir babayiğit. Partisini herkesle diyalog kurabilecek noktaya getirdi. Tabanımıza diyoruz ki biz size başka, CHP’ye başka konuşmuyoruz. Hepsi dört sözcük: ifade, düşünce, inanç özgürlüğü. Kemal Bey’le, Meral Hanım’la bunda birleşiyoruz.”

‘ŞENTOP’U GÖNDERDİLER, ONA DA ANLATTIK ‘BÖYLE OLMAZ’ DİYE’

“Başında söyledik: Yüzde 50+1 yanlış, sistem yanlış. İşin başında bize Mehmet Uçum’u gönderdi. Dört saat allayıp pulladı, kafamıza yatmadığını söyledik. Sonra Şentop’u gönderdi. Ona da anlattık.’ Böyle denetimsiz sistem olmaz’ dedik.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.