Karamollaoğlu: FETÖ'nün siyasi ayağı AK Parti'nin kendisidir

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, AKP'nin yola çıkarken Fethullah Gülen ile ittifak yaptığını söyledi.

Karamollaoğlu: FETÖ'nün siyasi ayağı AK Parti'nin kendisidir
08 Ocak 2020 Çarşamba 14:21

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, KRT TV'de yayınlanan 'Siyaset Gündemi Programı'nda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Programda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Karamollaoğlu'na AKP Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş'un 'FETÖ illaki siyasete bulaşmıştır' sözlerinin hatırlatılması üzerine Gülen cemaatinin siyasi ayağına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'FETULLAH GÜLEN'İ SİYASETİN İÇİNE AK PARTİ SOKTU'

AKP'nin kuruluşunda Fethullah Gülen'le ittifak halinde olduğunu belirten Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, "Daha yola çıkarlarken ittifak ederek çıktılar. Adalet mekanizmasını bütünüyle onlara kim teslim etti? İçişleri Bakanlığı'na ve Emniyet'e bütünüyle onlar hakim oldu. Kim yaptı bunu?" dedi:

"Ben çok net ifade ettim bunu daha önce. FETÖ'nün siyasi ayağı dediğiniz ayak AK Parti'nin kendisidir. Bu bir gerçek. Fethullah Gülen'i, o hareketi siyasetin içerisine kim soktu? AK Parti soktu. Daha yola çıkarlarken ittifak ederek çıktılar. Adalet mekanizmasını bütünüyle onlara kim teslim etti? Ben mi yaptım? İçişleri Bakanlığı'na, Emniyet'e bütünüyle onlar hakim oldu. Kim yaptı bunu? Ben mi yaptım? Özellikle askeriyede... Öyle bir kurgu var ki orada. 'Devlete nasıl yerleşiriz?' İmtihana dönsün her şey. Liyakat değil imtihanla alınsın. İmtihan müessesine hakim olursak suyu baştan keseriz."


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.