İşte HDP’nin aday listesi

HDP yerel seçimlerde 20 il ve bağlı ilçelerde göstereceği eşbaşkan adaylarını açıkladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Diyarbakır Milletvekili Selçuk Mızraklı ve Hülya Alökmen Uyanık oldu.

İşte HDP’nin aday listesi
22 Ocak 2019 Salı 14:13

HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde göster aralarında büyükşehirlerin de olduğu 20 ve bağlı ilçelerde göstereceği eşbaşkan adaylarını açıkladı. 

İşte il ve ilçe belediye eşbaşkanlarının listesi: 

Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Hülya Alökmen Uyanık / Adnan Selçuk Mızraklı  

Kayapınar: Kezban Yılmaz / Necati Pirinççioğlu 

Hazro: Gülistan Ekti  / Ahmet Çevik

Kulp: Fatma Ay / Mehmet Emin Ay  

Kocaköy: Rojda Nazlıer / Kasım Pervane

Çermik: Makbule Çakın / Muharrem Şahin  

Çınar: Necla Tamriş / Ozan Kardaş

Dicle: Yasemin Üçer / Felat Aygören   

Ergani: Meryem Yıldız / Ahmet Kaya  

Hani: Cemal Satı

Sur: Filiz Buluttekin -Cemal Özdemir 

Bağlar: Zübeyda Zümrüt - Zeyat Ceylan 

Yenişehir: Belgin Diken -İbrahim Çiçek 

Lice: Salime Zingil - Tarık Mercan 

Silvan: Naşide Toprak- Abbas Hilmi Azizoğlu 

Bismil: Gülşen Özer - Orhan Ayaz 

Eğil: Gülistan Ensarioğlu - Mustafa Akkul 

Van

Van Merkez: Bedia Özgökçe Ertan - Mustafa Avcı

Tuşba: Ayşe Minaz / Yılmaz Berki 

Muradiye: Leyla Balkan / Yılmaz Şalan  

Erciş: Yıldız Çetin / Mahmut Pala 

Saray: Caziye Duman / Şahabettin Bilmez  

Bahçesaray: Gülistan Önver / Garip Aykut 

İpekyolu: Azim Yacan- Şehzade Kurt

Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit - Seyfettin İtha 

Özalp: Dilan Öğrenci - Yakup Almaç 

Çaldıran: Leyla Adsak - Faruk Demir 

Başkale: Şengül Polat - Erkan Acar

Gürpınar: Rojbin Akdağ - Kemal Güler

Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi Şeker

Mardin

Mardin Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Türk - Figen Altındağ 

Nusaybin: Semire Nergiz -Ferhat Kut 

Kızıltepe: Nülifer Elik Yılmaz- Salih Kuday

Derik: Mülkiye Esmez -Mehmet Şerif Kıran 

Artuklu: Nurettin Turgay / 

Dargeçit: Mevlüde Çelebi / Ahmet İnci 

Mazıdağı: Nalan Özaydın / İbrahim Çoko 

Midyat: Rezan Tasman / Osman Demirci

Kars

Kars Merkez: Ayhan Bilgen –  Şevin Alaca

Digor: Guljin Kaya / Mustafa Özyağcı 

Kağızman: Çiğdem Özlü / Memet Alkan 

Pazarcık: Münevver Subaşı / Ebubekir Erkmen 

Sarıkamış: Zeynep Çelik / Yaşar Aras 

Muş

Muş Merkez: Sibel Genç – Sırrı Sakık 

Bulanık: Eylem Suruca - Adnan Topçu

Malazgirt: Gülay Çelik - Erdal Çakar

Varto: Ülkü Baytaş  - Gıyasettin Aydemir

Batman

Batman Merkez: Songül Korkmaz - Sabri Özdemir

Bekirhan: Gülistan Sönük /  Fırat Karabulut 

Kozluk: Nazime Avcı / Ayhan Eren 

Beşiri: Felek Özbek / Mustafa Öztürk 

İkiköprü: Hatice Taş / Osman Karabulut 

Gercüş: Zeynep Aslan / Abdulkerim Kaya  

Bitlis

Bitlis Merkez: Zekiye İlbasan - Faruk İşler

Tatvan: Serap Çakmak - Habip Yeşiltepe 

Hizan: Dilek Aslan / Erkan Çetin

Mutki: Belgin Korkmaz / İrfan Hülagü  

Ahlat: Leyla Aslanargın

Hakkari

Hakkari Merkez : Seher Kadiroğlu Ataş / Cihan Kahraman  

Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işık 

Yüksekova: Remziye Yaşar - İrfan Sarı 

Çukurça: Hevidar Ertunç- Ebubekir Kanat 

Şemdinli: Felem Aker – Sami Beşer 

Büyükçiftlik: Gülcan Ceylan - Emin Bulgan 

Ağrı

Doğubayazıt: Yıldız Acar - Cesim Çakçı 

Diyadin: Hazal Aras - İhsan Yenigün  

Patnos: Müşerref Geçer / Emrah Kılıç 

Tutak: Selma Şahin / Baran Öztürk 

Taşlıçay: Betül Yaşar / Mehmet Umut Doğruer 

Eleşkirt: Derya Oğul / Rıfat Yerlikaya 

Malatya

Arvguvan: Seda Gültüten- İlhan Yıldız, 

Ardahan

Göle: Nizamettin Öztürk /

Şırnak

Şırnak Merkez: Nurcan Altürk / Hişyar Osal 

Beytüşşebap: Sabiha Akdağ / Cahit Özkan  

Güçlükonak: Zilan Ecevit/ M. Emin kılıç

Kumçatı (Dergule): Zozan Aksu / Dursun Çakır 

Sırtköyü: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak

Balveren: Zahide Erk / Musa Sidar 

Cizre: Mehmet Ziriğ - Berivan Kutlu 

Silopi: Adalet Fidan - Sülayman Şavluk 

İdil: Songül Erdem - Niyazi Çevrim 

Fındık Beldesi:  Ahmet İmre - Sevim İmre 

Uludere: Selahattin Ürün - Feride Yaman 

Bingöl

Genç: Şefika Doğan / Sadullah Ürkün 

Solhan: Ayşe kaya  / M. Sıdık Çeliker

Karlova: Evin Özen -Özkan Bingöl 

Iğdır

Iğdır  Merkez: Eylem Çelik / Yaşar Akkuş 

Tuzluca: Ayşe Aras / Kemal Savaş  

Halfeli (Belde): Hasan Sefa

Erzurum

Erzurum Büyükşehir: Barış Kemaloğlu

Tekman: Müzahit Karakuş / Yanes Çelik

Hınıs: Nurcan Felekoğlu / Bedir Fırat 

Karayazı: Melike Göksu / Burhanettin Şahin 

Karaçoban: Remziye Sönmez / Halit Oğun  

Urfa

Viranşehir: Servet Kılıç / Hıdır Oktay  

Halfeti: Emel Çiftyürek / Abdurrahman Çiftçi  

Siverek: Emine Çetiner / Turan Tüysüz  

Birecik: Fatma Korkmaz / Hakan Arıcı  

Adıyaman 

Kömür: Zilan Erbay / Erkan Karataş  

Pınarbaşı: Meral Çalışkan / Hüseyin Uzun  

Siirt

Gökçebağ (Belde): Serhat Çiçek 

Beğendik (Belde): Dijvar Ulaş

Kurtalan: Esmer Baran / Baran Akgül 

Kayabağlar (Belde): Netice Petek / Abdulkerim Polat

Baykan: Özden Yılmaz - Hekim Duva 

Ziyaret: Hevin Kınay / Hüsnü Sevimli 

Elazığ 

Karakoçan:  Serap Doğan Mutlu / Mahmut Ercan  

Sarıcan: Mihriban Tağtekin / Bekir Polat

Erzincan

Çağlayan: Özlem Demir - Veli Pınar Çağlayan 

MA / Özgür Paksoy


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.