İBB'den ayıplı siyaset

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, (İBB) Ramazan Bayramı nedeniyle Esenler Otogarı’ndan şehir dışına çıkan yurttaşlara “AK ÇEVRE İÇİN SIFIR ATIK” yazılı bez çanta, kahve, tepsi, çocuklar için balon ve yap-boz dağıttı. Dağıtılan hediyeler üzerinden AKP’nin propogandası yapıldığını söyleyen yurttaşlar duruma tepki göstererek, “Seçim öncesi bayram var bunu kullanıyorsunuz. Bizim paramızı bunlara harcayıp gizliden gizliye AKP’nin reklamını yapacağınıza, bize paramızı geri verin daha iyi. İBB, AKP’nin malı değil!” dedi.

İBB'den ayıplı siyaset
03 Haziran 2019 Pazartesi 10:05

İBB’ye bağlı Beyaz Masa tarafından Esenler Otogarı’nda üzerinde “AK ÇEVRE İÇİN SIFIR ATIK” yazılı bez çanta, kahve, tepsi, çocuklar için de balon ve yap-boz dağıtıldı. Alana çok sayıda getirilen ürünler otogarda bulunan yazıhanelere de dağıtıldı. Bazı yurttaşlar dağıtım yapan İBB personeline tepki gösterdi. Bir yurttaş, “Bunlar bizim paramızla alınıp dağıtılıyor. Bayramdan sonra seçim olmasa böyle bir şey yapılır mıydı? Merak etmeyin bayramdan sonra geleceğiz. İstanbul’u size bırakmayız” diyerek stantlarda görevli İBB personeline seslendi. İki çocuğu ile dağıtım yapılan alanın yanından geçen bir başka yurttaş ise “Seçim öncesi bayram var bunu kullanıyorsunuz. Bizim paramızı bunlara harcayıp gizliden gizliye AKP’nin reklamını yapacağınıza, bize paramızı geri verin daha iyi. İBB, AKP’nin malı değil. Kuru kahve ve tepsi ile mi insanları kandırıyorsunuz” dedi.

‘Dağıtılan kahve ayıplıydı’

AKP ve İBB’nin seçim döneminde dağıtımını yaptığı kahvenin üreticisinin aynı olması ise akıllarda soru işareti yarattı. 31 Mart 2019 yerel seçim kampanyası boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere AKP’liler promosyon olarak çay dağıttı. 2014 yerel seçimlerinde ise kahve dağıtılmıştı. İBB’nin otogarda yurttaşlara dağıttığı kahvenin üreticisi ile AKP’nin 2014 yılında seçmene dağıttığı kahvenin üreticisi aynı. İstanbul Kahve İth. San. Tic. Ltd. Şti. firmasının ürettiği Türk Kahvesi 2014 yılında AKP’liler tarafından kapı kapı dağıtıldı. Ancak İstanbul Kahve, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından taklit ve ayıplı ürün olduğu gerekçesiyle taklit ve tağşiş yaptıkları tespit edilerek ilan edilen 43 firma arısında yer aldı. İstanbul Kahve, bakanlığın açıkladığı ayıplı mal üreten firmalar listesinde Takviye Edici Gıdalar ve Kahve başlığı altında gösterildi


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.