HDP’li Temel, her perşembe günü parti binalarına gelen ekip için konuştu: Aile değil provokatör

Her perşembe günü parti binalarının önüne gelen grubun aile değil provokatör olduğunu söyleyen HDP'li Temel, 'Bunlara engel olmayanlar, açıklama yapan vekile engel oluyor' dedi.

HDP’li Temel, her perşembe günü parti binalarına gelen ekip için konuştu: Aile değil provokatör
27 Mayıs 2021 Perşembe 15:27

HDP Van Milletvekili Tayip Temel, ülkede büyük krize rağmen Kürt halkına yönelik saldırıların devam ettiğini ve iktidarın provokasyon girişimlerinde bulunduğunu söyledi. Temel, "Partimizin önüne getirilenler aile değil provokatör" dedi.

HDP Van Milletvekili Tayip Temel ve beraberindeki heyetin yapmak istediği basın açıklamasına valilik yasağı gerekçe gösterilerek izin verilmedi. Temel, Cumhuriyet Caddesi, Fistancılar Sokak ve Peynirciler Çarşısı’nda esnafı ziyaret ederek, yaşanan sorunları dinledi.

İktidarın yaşanan ekonomik sorunlara rağmen, HDP ve Kürtlere saldırmayı sürdürdüğünü söyleyen Temel, iktidarın amacının insanları provoke etmek olduğunu ifade etti.

'BUNLARIN AİLE OLMADIKLARINI İYİ BİLİYORUZ'

"Ülkede büyük bir kriz var. Buna rağmen Kürtlere saldırmaya devam ediyorlar" diyen Temel, "Bugün provakatif bir gurubu partimizin önüne götürdüler. Bunların aile olmadıklarını iyi biliyoruz. Hatta Van ile bir alakaları yok. Parayla kandırılmış şahıslardır. Amaçları HDP’nin çalışmalarını engellemektir. Bunlar otelde kalıyor, polisler eşliğinde partimizin önüne getiriliyor" diye konuştu.

Bu grubun her perşembe günü parti önüne gelerek hakaretlerde bulunduğunu söyleyen Temel, "Bunlara engel olmayanlar, açıklama yapan vekile engel oluyor. Bu oyunu oynayanlar HDP’nin tasfiyesini isteyenlerdir. Ne olursa olsun bunu yapanlar provokatördürler. Her şeye rağmen HDP buradadır ve ayaktadır" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.